Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kocmyrzowie-Luborzycy

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kocmyrzowie-Luborzycy

Powrót

PROPOZYCJA FILHARMONII KRAKOWSKIEJ - DLA DZIECI Z UKRAINY

Data publikacji: 2022-04-22

Szanowni Państwo,
Z okazji przypadającego z końcem kwietnia Międzynarodowego Dnia Tańca ,zapraszamy dzieci na stylizowane, czyli "koncertowe" wersje tańców w wykonaniu klasycznego tria fortepianowego, czyli kameralnego zespołu składającego się ze skrzypiec, wiolonczeli i fortepianu.

To świetna okazja by poznać lub przypomnieć sobie pięć polskich tańców narodowych, a także wybrać się do pięknej i gorącej Andaluzji czy na przedmieścia Buenos Aires, na spotkanie z piękną i sprytną córką wodza Beduinów Anitrą lub usłyszeć ognistego czardasza w jednej z jego najbardziej znanych stylizacji autorstwa Johannesa Brahmsa (Taniec węgierski nr 5).

Nie może zabraknąć też akcentów baletowych, dlatego tym razem Kasztanowy Ludzik opowie o spotkaniu z tajemniczym Doktorem Coppeliusem i jego cudowną mechaniczną lalką – Coppelią, bohaterką francuskiego baletu autorstwa Léo Delibes.


Koncerty z serii "Muzyczne Opowiastki" odbędą się już w sobotę 23 kwietnia 2022 roku o godz. 10.00 i 12.00 w Sali Złotej Filharmonii Krakowskiej oraz w niedzielę, 24 kwietnia br.  o godz. 10.00 i 12.00 w Muzeum Lotnictwa Polskiego. 

Specjalnie dla dzieci z Ukrainy przygotowaliśmy specjalne wydanie koncertu w ukraińskiej wersji językowej – serdecznie zapraszamy na koncert w sobotę 23.04 o godz. 14 do Sali Złotej Filharmonii. 
Wstęp wolny dla dzieci z Ukrainy za okazaniem ukraińskiego paszportu ze stemplem wjazdu nie wcześniejszym niż z 24 lutego 2022 lub karty pobytu uchodźcy.

Для всіх охочих вхід безкоштовний - за пред'явленням паспорта або посвідчення біженця, виданого Генеральним консульством України в Кракові.


Załączamy  plakaty w obu wersjach językowych – polskiej i ukraińskiej: https://we.tl/t-KJC88uL1MO

Filharmonia im. K. Szymanowskiego w Krakowie
ul. Zwierzyniecka 1
31 - 103 Kraków
tel. 12 429 15 34      kom. 504 063 347

koch.butryn@filharmonia.krakow

 

11
Zobacz także: archiwum "Aktualności" (archiwum)...