Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kocmyrzowie-Luborzycy

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kocmyrzowie-Luborzycy

Powrót

"SZKOŁA DLA RODZICÓW NA PÓŁMETKU”

Data publikacji: 2022-03-23

„SZKOŁA DLA RODZICÓW I WYCHOWAWCÓW” NA PÓŁMETKU

Z inicjatywy pracowników socjalnych Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kocmyrzowie- Luborzycy, prowadzone są warsztaty „Szkoła dla rodziców i wychowawców”.

Uczestniczy w zajęciach kilkanaście mieszkanie naszej gminy. Spotkania odbywają się raz w tygodniu i właśnie minął półmetek wspólnej pracy, podczas której uświadamiamy sobie, że wychowanie dziecka na mądrego i pewnego siebie dorosłego człowieka to nie lada sztuka.

W czasie spotkań warsztatowych uczymy się  pracować nad lepszym rozumieniem potrzeb i emocji naszych dzieci i skuteczną komunikacją opartą  na szacunku i zaufaniu w relacji rodzic-dziecko.

 

Dorośli uczestnicy w zajęciach mają możliwość opanowania konkretnych metod wychowawczych. Dzięki warsztatom uczymy się  jak nawiązywać efektywną współpracę z dzieckiem. Kształtujemy  nowe umiejętności i modyfikujemy niepożądane lub nieodpowiednie  zachowania. Pracujemy nad rozpoznawaniem, wyrażaniem i akceptowaniem uczuć, a także radzeniem sobie z tzw. trudnymi uczuciami w duchu poszanowania godności osobistej człowieka.

 

Warsztaty pomagają dorosłym w wyrażaniu oczekiwań i ograniczeń w taki sposób, by były one przez dziecko respektowane. Uczymy się w jaki sposób pomagać dzieciom w rozwoju pozytywnego i realistycznego obrazu siebie, swoich możliwości i zdolności, a także wzrostu zaufania i szacunku do siebie jako wartościowego człowieka.

Dziękujemy za zaangażowanie uczestnikom oraz Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Prusach za udostępnienie sali, w której bezpiecznie możemy utrwalać nabywane umiejętności.

 

Na zdjęciu widać grupę kobiet siedzących na krzesłach w kręgu. Przy tablicy stoi prowadzący zajecia.
Zobacz także: archiwum "Aktualności" (archiwum)...