Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kocmyrzowie-Luborzycy

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kocmyrzowie-Luborzycy

Powrót

INFORMACJA URZĘDU GMINY KOCMYRZÓW - LUBORZYCA DOTYCZĄCA POMOCY DLA UKRAINY

Data publikacji: 2022-03-02

Informujemy, że w ramach koordynacji działań związanych z pomocą  mieszkańcom Ukrainy , Urząd Gminy przygotował specjalną ankietę ( dla wszystkich podmiotów, firm, czy osób prywatnych) które chcą się zaangażować w pomoc dla Ukrainy.

W ankiecie należy  dokładnie określić rodzaj pomocy , który Państwo   chcielibyście zadeklarować.

Urząd Gminy uruchamia też specjalny adres mailowy pomocukrainie@kocmyrzow-luborzyca.ug.gov.pl na który należy przesyłać deklaracje.

Ponieważ sytuacja międzynarodowa jest dynamiczna, będą pojawiać się kolejne pytania (o pomoc medyczną, możliwość nauki dla dzieci, czas trwania udzielania świadczeń dla uchodźców i wiele, wiele innych).

Postaramy się szukać stosownych rozwiązań w miarę pojawiania się nowych potrzeb. Nie zostawimy uchodźców bez pomocy, a mieszkańcom będziemy starali się udzielać niezbędnych informacji.

Działajmy razem, działajmy rozważnie, potrzebna będzie długofalowa pomoc.

Informujemy także, że pod numerem telefonu: 12 210 20 02  pracownicy Małopolskiego  Urzędu Wojewódzkiego będą udzielać informacji Ukraińcom szukającym schronienia w naszym województwie.

Podstawowe Informacje dla uchodźców z Ukrainy są publikowane na stronie: https://www.gov.pl/web/mswia/informacja-dla-uchodzcow-z-ukrainy

 

 

Flaga Ukrainy

Załączniki:

  1. wstępna deklaracja pomocy (plik docx 45KB)

Zobacz także: archiwum "Aktualności" (archiwum)...