Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kocmyrzowie-Luborzycy

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kocmyrzowie-Luborzycy

Powrót

RUSZAMY Z POMOCĄ ŻYWNOŚCIOWĄ DLA MIESZKAŃCÓW GMINY

Data publikacji: 2022-02-25

W minionych latach dystrybuowaniem pomocy z Banku Żywności na terenie naszej gminy zajmowało się Stowarzyszenie „SZANSA” . Z pomocy skorzystało na przestrzeni 15 lat kilkuset mieszkańców naszej gminy .

 

Od bieżącego roku realizacji zadania z zakresu dystrybucji artykułów spożywczych dla osób najbardziej potrzebujących w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym podjął się Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.

W ramach realizacji zadania została podpisana stosowna umowa i tym samym rozpoczęliśmy współpracę z Bankiem Żywności w Krakowie .

Właśnie wczoraj do naszej gminy trafiła pierwsza partia żywności.

W odbiorze produktów z pomocą Ośrodkowi pospieszyli strażacy z Czulic, którzy wczesnym rankiem dostarczyli nam żywność.

 

Panowie Strażacy z OSP Czulice – bardzo Wam dziękujemy !

 

Kilka następnych godzin to mrówcza praca pracowników socjalnych naszego Ośrodka , gdyż każdy produkt przeznaczony dla mieszkańców musiał być rozpakowany z opakowań zbiorczych , posegregowany i umieszczony w każdej z przygotowywanych paczek.

Łączna waga przekazanej żywności to prawie 700 kg.!

Rodzaj produktów w każdej dostawie jest różny , w zależności od tego czym dysponuje Bank Żywności.

Tym razem mieszkańcy otrzymali: konserwy mięsne, konserwy rybne, makarony, przeciery pomidorowe, powidła i groszek w puszkach.

Rodziny z małymi dziećmi otrzymały dodatkowo kaszki i mleko dla maluchów.

 

Wczoraj i jeszcze dzisiaj pracownicy socjalni rozwozili i rozwożą paczki z żywnością do osób zakwalifikowanych do udziału w Programie.

 

Z pomocy skorzystało 57 rodzin (76 osób w rodzinach) dla których wydano 76 paczek z artykułami żywnościowymi.

 

Żywność można samemu odebrać w punkcie jej wydawania (tak jak to dzieje się np. w punkcie w Brzegach czy Krakowie) , ale pracownicy socjalni znają osoby , które otrzymują paczki i wiedzą , że duża część tych osób to osoby starsze, samotne czy niepełnosprawne , które nie mają możliwości samodzielnego odbioru paczki z żywnością .

Z tego powodu docierają do takich osób i dostarczają im artykuły spożywcze bezpośrednio do miejsca zamieszkania.

Zdjęcie strażaków OSP Czulice na tle wozu strażackiegoZdjęcie przedstawia powidła śliwkoweZdjęcie przedstawia konserwy mięsneZdjęcie przedstawia konserwy rybne oraz konserwy mięsne w zgrzewkachZdjęcie przedstawia filety z makreli w oleju w puszkachZdjęcie przedstawia groszek z marchewką w puszkach oraz szynkę w puszkachzdjęcie przedstawia zgrzewki z żywnością w puszkach Zdjęcie samochodu strażackiego OSP CzulicePaleta z konserwami mięsnymi w zgrzewkach na tle wozu strażackiegozdjęcie wozu strażackiegoStrażak pakujący żywność do wozu strażackiegoZdjęcie przedstawia paletę z kaszkami mlecznymi dla dzieci oraz strażaka pakującego  kaszki do wozu strażackiego
Zobacz także: archiwum "Aktualności" (archiwum)...