Aktualności


wsteczWstecz

REALIZACJA PROJEKTU - SPOTKANIE SENIORÓW Z PRAWNIKIEM.

2019-06-07

W ramach realizowanego przez tut. Ośrodek projektu pt. „ Aktywnie przeciw przemocy „ w dniu 06.06.2019 r. odbyło się spotkanie z seniorami mieszkańcami naszej gminy - uczestnikami Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Stowarzyszenia „Jesienny Liść” , członkami Gminnej Rady Seniorów.

Spotkanie prowadzone przez prawnika - Panią Małgorzatę Żabińską miało na celu podniesienie świadomości społecznej dotyczącej zjawiska przemocy wobec osób w podeszłym wieku oraz zapoznanie seniorów z instytucjami pomocowymi , do których można się zwrócić w trudnych sytuacjach związanych z przemocą.
Prawnik przybliżył również seniorom tematykę darowizn , przekazywania majątku całego życia, dzieciom i członkom rodziny oraz wynikających z tego tytułu konsekwencji prawnych.
Spotkanie wzbudziło bardzo duże zainteresowanie seniorów ,w związku z czym wywiązała się ciekawa dyskusja na w.w tematy .
Seniorzy chętnie dzielili się swoimi uwagami i spostrzeżeniami. Takie rozmowy zawsze owocują poszerzeniem wiedzy, która niejednokrotnie może okazać się niezwykle przydatną, a czasami wręcz bezcenna.
Serdecznie zapraszamy Seniorów do uczestnictwa w kolejnych spotkaniach, o których będziemy Państwa na bieżąco informować .


wsteczWstecz

przejdź do góry...

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kocmyrzowie-Luborzycy. ul. Jagiellońska 7, 32-010 Luborzyca

Korzystając z serwisu akceptujesz zasady wykorzystania plików cookies. więcej informacji