Aktualności


wsteczWstecz

MAŁOPOLSKI „TELE-ANIOŁ”

2019-09-27

Przypominamy, że wciąż trwa nabór do projektu Małopolski „Tele-Anioł” skierowanego do osób niesamodzielnych.
Jeżeli jesteś osobą niepełnosprawną, chorą i potrzebujesz wsparcia oraz zapewnienia poczucia bezpieczeństwa zgłoś się do projektu!

„Małopolski Tele-Anioł” to największy tego typu w Polsce, innowacyjny projekt, wdrażający kompleksowy system wsparcia dla osób niesamodzielnych, łączący teleopiekę z usługami opiekuńczymi świadczonymi w miejscu zamieszkania.
Projekt realizowany jest przez Województwo Małopolskie w partnerstwie z Caritas Diecezji Kieleckiej i Stowarzyszeniem Europejski Instytut Rozwoju Regionalnego z Suchej Beskidzkiej.
W ramach projektu wsparciem objęte są osoby niesamodzielne, chore, niepełnosprawne, a zarazem projekt umożliwia im funkcjonowanie w ich własnym środowisku, dzięki niezwykłej OPASCE ŻYCIA noszonej na ręce, zwiększającej poczucie bezpieczeństwa uczestników.
Ta elektroniczna bransoletka, wyglądem przypominająca zegarek, posiada wbudowaną kartę SIM, mikrofon oraz głośnik, pozwala nie tylko na swobodną rozmowę, lecz także za pomocą przycisku SOS łączy się z Centrum Teleopieki i wzywa ratownictwo medyczne. Oprócz tego opaski życia mają w obudowie lokalizator GPS, pomagający namierzyć osobę potrzebującą pomocy. Specjalny detektor upadków i czujnik monitorujący tętno na bieżąco przesyłają informacje do Kadry Centrum Teleopieki. Wraz z otrzymanym zgłoszeniem automatycznie system teleopieki identyfikuje uczestnika i wyświetla ratownikowi Cyfrową Kartę Podopiecznego z najważniejszymi informacjami o osobie łączącej się z telecentrum, co dodatkowo ułatwia ratownikowi ocenę sytuacji.
Kadrę Centrum Teleopieki stanowią ratownicy medyczni pracujący zmianowo w systemie 24/7/365, a także asystenci teleopieki i psycholodzy.
„Małopolski Tele- Anioł” to nie tylko teleopieka – to także rozbudowana sieć usług opiekuńczych i sąsiedzkich, Indywidualnie Dobrane Plany Opieki Domowej, wsparcie dla osób niesamodzielnych (także psychologiczne), umożliwiające im codzienne i normalne funkcjonowanie.
Ale Małopolski „Tele-Anioł” To także szansa na zdobycie nowych umiejętności, odbycie darmowych szkoleń, poznanie nowych osób, a przede wszystkim na znalezienie zatrudnienia. Realizatorzy projektu poszukują nie tylko osób niesamodzielnych, lecz także ludzi chętnych do niesienia pomocy innym.
Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie: www.malopolska.pl/teleaniol


wsteczWstecz

przejdź do góry...

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kocmyrzowie-Luborzycy. ul. Jagiellońska 7, 32-010 Luborzyca

Korzystając z serwisu akceptujesz zasady wykorzystania plików cookies. więcej informacji