Aktualności


wsteczWstecz

PORTAL „EMPATIA”

2019-09-18

Słyszymy często w mediach, szczególnie przy świadczeniach 500+, że wnioski można składać za pomocą tzw. ”empatii”. Czym zatem jest „empatia” ?

Empatia (oficjalnie empa@tia) to jeden z portali informacyjno-usługowych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, przez które można aplikować o różnego rodzaju świadczenia. Można to zrobić całkowicie bezpiecznie, bez konieczności odwiedzania urzędów.

Portal emp@tia jest przeznaczony w szczególności do osób i rodzin poszukujących pomocy państwa.

Na portalu Empatia.gov.pl są udostępnione wnioski, które można złożyć by ubiegać się świadczenia z pomocy społecznej, w tym m.in. 500 plus i 300 plus, świadczenia rodzinne oraz te z funduszu alimentacyjnego.

Na rządowej stronie Empatia znajdują się też informacje o formach opieki nad dzieckiem do lat trzech, procedurze adopcji krajowej i zagranicznej, a także o formach wspierania rodziny i opieki zastępczej nad dzieckiem.

Projekt emp@tia stanowi centralny system, który łącząc wiele baz danych ma umożliwiać przepływ informacji między ośrodkami pomocy społecznej, urzędami pracy, ZUS-em i innymi urzędami, zajmującymi się pomocą społeczną.

Ma dostarczać pracownikom socjalnym dane o zatrudnieniu ich klientów, świadczeniach rodzinnych, funduszu alimentacyjnym, stopniu niepełnosprawności itp.
Z kolei dzięki portalowi internetowemu obywatele potrzebujący pomocy mają możliwość skorzystania ze zdalnego załatwiania spraw urzędowych.


wsteczWstecz

przejdź do góry...

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kocmyrzowie-Luborzycy. ul. Jagiellońska 7, 32-010 Luborzyca

Korzystając z serwisu akceptujesz zasady wykorzystania plików cookies. więcej informacji