Aktualności


wsteczWstecz

„INTEGRACJA” DZIAŁALNOŚĆ I POMOC NA RZECZ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

2019-09-02

INTEGRACJĘ tworzą organizacje pożytku publicznego: Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji i Fundacja Integracja. Jej działalność zaczęła się 25 lat temu od wydawania skromnego pisma „Integracja”.

INTEGRACJA, dzięki wieloletniemu doświadczeniu, zespołowi profesjonalistów i wysokiej rozpoznawalności marki w środowisku organizacji działających na rzecz osób z niepełnosprawnością, jest obecnie jedną z największych organizacji w Polsce.

Założycielem i wieloletnim prezesem INTEGRACJI był Piotr Pawłowski (1966-2018).

Więcej: w zakładce Seniorzy

Wydawany przez organizację Magazyn „Integracja” jest największą tego typu bezpłatną publikacją w kraju. Dostarcza kompleksowej wiedzy z zakresu niepełnosprawności oraz przedstawia Czytelnikom bieżące sprawy i problemy środowiska. Główny cel pisma to dostarczanie rzetelnej informacji, fachowych porad oraz promowanie dobrych rozwiązań.

Prowadzony przez INTEGRACJĘ portal Niepelnosprawni.pl to największy i najbardziej popularny serwis informacyjny w Polsce poruszający tematykę niepełnosprawności.

Portal istnieje od 2003 roku. Miesięcznie odwiedza go 300 tys. internautów, a co tydzień ponad 16,5 tys. osób otrzymuje newsletter informacyjny. Pod koniec 2014 roku odświeżona została szata graficzna strony, nie tylko w trosce o jego estetykę, ale i jeszcze lepszą dostępność dla osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Serwis jest też dzięki temu dostosowany dla urządzeń mobilnych.

Na Niepelnosprawni.pl znajdziemy ponad 25 tys. podstron i codziennie aktualizowaną bazę informacji. Portal przekazuje wiadomości z kraju i ze świata oraz prezentuje artykuły i porady z zakresu prawa, systemu orzecznictwa, aktualnych ulg i uprawnień dla osób z różnymi niepełnosprawnościami. Poprzez publikacje pomaga m.in. w aktywizacji zawodowej, podejmowaniu nauki, wyjazdach na wakacje i turnusy rehabilitacyjne, wyborze szkół integracyjnych. Zamieszczane są na nim przydatne informacje o wydarzeniach kulturalnych, sportowych i innych, a także dane o instytucjach i organizacjach pozarządowych.

Więcej informacji można uzyskać na stronie: http://www.integracja.org/informujemy/magazyn-integracja/


wsteczWstecz

przejdź do góry...

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kocmyrzowie-Luborzycy. ul. Jagiellońska 7, 32-010 Luborzyca

Korzystając z serwisu akceptujesz zasady wykorzystania plików cookies. więcej informacji