Aktualności


75 PACZEK ŻYWNOŚCIOWYCH TRAFIŁO DO POTRZEBUJĄCYCH WSPARCIA MIESZKAŃCÓW NASZEJ GMINY.

2020-04-02

Dzięki współpracy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Stowarzyszenia"Szansa" oraz miejscowych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w ciągu minionych dwóch dni udało się dostarczyć aż 75 paczek żywnościowych mieszkańcom naszej gminy – osobom starszym, samotnym , chorym.
Na prośbę GOPS-u o pomoc w dostarczeniu mieszkańcom żywności ,strażacy zareagowali błyskawicznie. Nikt nie odmówił nam pomocy. Dzięki temu cała akcja przeszła bardzo sprawnie.
Dostarczaniem żywności osobom potrzebującym w „normalnych” warunkach zajmują się pracownicy socjalni GOPS , tym razem w warunkach epidemii zrobili to strażacy.

Szczególne podziękowania składamy w tym miejscu:
OSP Karniów , OSP Czulice, OSP Skrzeszowice

Na wniosek GOPS w akcję zostały zaangażowane Wojska Obrony Terytorialnej, które dostarczyły z Krakowskiego Banku Żywności do współpracującego z Bankiem Stowarzyszenia „Szansa” ponad tonę produktów żywnościowych (m.inn. makaronów, kaszy, ryżu, serów, konserw, pasztetów, mleka w kartonach, soków)

Jak wiadomo, Stowarzyszenie "Szansa" od wielu już lat zajmuje się w naszej gminie dystrybuowaniem żywności osobom potrzebującym i dzięki bezinteresownej pracy członków Stowarzyszenia bardzo wiele osób z naszej gminy skorzystało i nadal korzysta z tej formy wsparcia.

Członkowie „Szansy”, wspomagani tym razem przez pracowników socjalnych GOPS przygotowali z otrzymanych produktów paczki żywnościowe , które miejscowi strażacy błyskawicznie rozwieźli osobom potrzebującym.

czytaj całość publikacji "75 PACZEK ŻYWNOŚCIOWYCH TRAFIŁO DO POTRZEBUJĄCYCH WSPARCIA MIESZKAŃCÓW NASZEJ GMINY."

Dołączona galeria:

nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

pelna galeriaZobacz pełną galerię (22 fot.)...


  POSTOJOWE W CZASIE EPIDEMII. KTO I ILE DOSTANIE? ELASTYCZNY CZAS PRACY - DLA KOGO ?

  2020-04-01

  Samozatrudnieni i pracujący na umowach cywilnoprawnych należą do grupy najbardziej zagrożonej w przypadku kryzysu gospodarczego spowodowanego epidemią koronawirusa.
  – W przypadku postojowego Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaci zleceniobiorcom, wykonawcom dzieła i samozatrudnionym świadczenie w wysokości ok. 2 tys. zł – mówi minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

  czytaj całość publikacji "POSTOJOWE W CZASIE EPIDEMII. KTO I ILE DOSTANIE? ELASTYCZNY CZAS PRACY - DLA KOGO ?"


  TERYTORIALSI : „ZAWSZE GOTOWI, ZAWSZE BLISKO”

  2020-04-01

  Na prośbę 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej (11 MBOT) przekazujemy poniższą informację :

  WIELE ZWYKŁYCH RĄK JEST LEPSZE NIŻ JEDEN BOHATER

  Od dwudziestu jeden dni żołnierze 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej (11 MBOT) są na pierwszej linii walki z koronawirusem. Terytorialsi wspierają Straż Graniczną, lotnisko w Balicach, Policję, PKN Orlen, Caritas, Ośrodki Pomocy Społecznej, weteranów.

  czytaj całość publikacji "TERYTORIALSI : „ZAWSZE GOTOWI, ZAWSZE BLISKO”"


  KONTROLA SANITARNA , NADZÓR EPIDEMIOLOGICZNY, KWARANTANNA - WYJAŚNIAMY

  2020-03-30

  Na czym polega kontrola sanitarna, czym różni się nadzór epidemiologiczny od kwarantanny?

  Z pomocą Ministerstwa Zdrowia wyjaśniamy znaczenie pojęć, które każdego dnia pojawiają się w przekazach medialnych, a może nie zawsze są całkiem zrozumiałe.

  Stosowanie się do zaleceń służb sanitarnych jest dzisiaj niezwykle ważne dla bezpieczeństwa nas wszystkich.

  W publikacjach i przekazach medialnych pojawiają się takie pojęcia jak kontrola sanitarna, nadzór epidemiologiczny czy kwarantanna - na czym polegają? Kogo obejmują?

  czytaj całość publikacji " KONTROLA SANITARNA , NADZÓR EPIDEMIOLOGICZNY, KWARANTANNA - WYJAŚNIAMY"


  OŚRODEK INTERWENCJI KRYZYSOWEJ W KRAKOWIE SŁUŻY POMOCĄ PSYCHOLOGICZNĄ

  2020-03-27

  Dyżury telefoniczne w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Krakowie 7 dni w tygodniu
  Całodobowy numer interwencyjny
  12 421 92 82 oraz w godzinach 8.00 – 20.00 numer 502 273 430

  czytaj całość publikacji "OŚRODEK INTERWENCJI KRYZYSOWEJ W KRAKOWIE SŁUŻY POMOCĄ PSYCHOLOGICZNĄ"


  POLECENIE WOJEWODY MAŁOPOLSKIEGO

  2020-03-25

  Wojewoda Malopolski wydał w dniu dzisiejszym polecenie wszystkim wójtom, burmistrzom, prezydentom gmin i miast oraz starostom powiatów z obszaru województwa małopolskiego ZAWIESZENIE na terenie województwa małopolskiego DO ODWOŁANIA działalności w:
  a) placówkach wsparcia dziennego;
  b) centrach integracji społecznej;
  c) klubach integracji społecznej;
  d) dziennych domach i klubach seniora;
  e) środowiskowych domach samopomocy;
  f) warsztatach terapii zajęciowej.


  INFORMACJA WOJEWODY MAŁOPOLSKIEGO DLA SENIORÓW

  2020-03-25

  Szanowni Państwo,

  uprzejmie informuję, iż w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną wojewoda małopolski Piotr Ćwik uruchomił specjalną infolinię dla Seniorów – z myślą o tych, którzy potrzebują pomocy w tych trudnych chwilach.

  Dzwoniąc na infolinię, osoby starsze mogą uzyskać rzetelne informacje, zalecenia i wskazówki, jak odnaleźć się w obecnej sytuacji.

  Numer telefonu 12 392 11 10 działa od poniedziałku do piątku w godz. 8.00–17.00.


  „DWA TELEFONY DO BABCI I DZIADKA”

  2020-03-25

  Trwa akcja społeczna „Dwa telefony do babci i dziadka”

  Celem akcji w tej szczególnej sytuacji rozprzestrzeniania się koronawirusa jest zwrócenie uwagi na to, jak ważne jest utrzymywanie stałych relacji rodzinnych, sąsiedzkich, przyjacielskich

  Koronawirus jest szczególnie niebezpieczny dla osób starszych –jak wiadomo – przenosi się przez bliskie kontakty osobiste.
  Skoro należy ograniczyć wizyty u bliskich, podejmijmy inne ważne wyzwanie.
  Nazwano je „Dwa telefony do babci i dziadka”

  czytaj całość publikacji "„DWA TELEFONY DO BABCI I DZIADKA”"


  TELEPORADY W AMBULATORYJNEJ OPIECE SPECJALISTYCZNEJ

  2020-03-25

  Lekarze specjaliści, obok POZ, mogą udzielać teleporad.

  Z wizyt na odległość będą korzystać m.in. pacjenci poradni onkologicznej, kardiologicznej czy neurologicznej, już pozostający pod stałą opieką specjalistów i wymagający okresowej kontroli.

  Dzięki telewizycie ograniczamy ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa, zapewniając większe bezpieczeństwo pacjentom i personelowi medycznemu.

  czytaj całość publikacji "TELEPORADY W AMBULATORYJNEJ OPIECE SPECJALISTYCZNEJ"


  Podziękowanie dla Centrum Kultury i Promocji w Baranówce

  2020-03-24

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kocmyrzowie – Luborzycy składa serdeczne podziękowanie dla Pań Elżbiety Pierwoły i Magdaleny Kułagi z Centrum Kultury i Promocji w Baranówce za przekazanie pracownikom Ośrodka Pomocy Społecznej własnoręcznie uszytych maseczek ochronnych.

  Dołączona galeria:

  nazwawyswietlananazwawyswietlana

   WNIOSEK GOPS „WSPIERANIE JEDNOSTEK SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO W TWORZENIU SYSTEMU PRZECIWDZIAŁANIA PRZEMOCY W RODZINIE” ZAKWALIFIKOWANY DO KOLEJNEGO ETAPU KONKURSOWEGO

   2020-03-23

   W lutym 2020 roku został złożony przez nasz Ośrodek wniosek do otwartego konkursu ofert Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej - Programu Osłonowego "Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie - edycja 2020”.

   Cel główny projektu to podniesienie świadomości społeczności lokalnej na temat zjawiska przemocy w rodzinie oraz promowanie prawidłowych wzorców zachowania wśród dzieci, młodzieży i osób dorosłych oraz wzmocnienie współpracy między instytucjami.

   W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy z Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie informację, że złożony przez nas wniosek został pozytywnie oceniony zarówno pod względem formalnym jaki merytorycznym i znalazł się w grupie 10 najwyżej ocenionych projektów, których dokumentację przesłano do Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej , celem kontynuacji procedury konkursowej.


   JAK UCHRONIĆ SIĘ PRZED KORONAWIRUSEM ROBIĄC ZAKUPY W SKLEPIE?

   2020-03-23

   Ministerstwo Rozwoju i Główny Inspektorat Sanitarny opracowali 10 zasad, których powinniśmy przestrzegać, robiąc zakupy. Dzięki nim zminimalizujemy ryzyko zarażenia się koronawirusem.


   10 ZASAD, KTÓRYCH NALEŻY PRZESTRZEGAĆ ROBIĄC ZAKUPY

   czytaj całość publikacji "JAK UCHRONIĆ SIĘ PRZED KORONAWIRUSEM ROBIĄC ZAKUPY W SKLEPIE?"


   KORONAWIRUS - UWAŻAJMY NA INTERNETOWYCH OSZUSTÓW

   2020-03-20

   Fałszywe zbiórki pieniędzy w internecie, instrukcje, dzięki którym po zalogowaniu w odpowiednim miejscu mamy rzekomo otrzymać tysiąc złotych - oszuści są aktywni nie zważając na okoliczności.

   Szczególnie osoby starsze są narażone na tego typu działania. Uczulmy naszych bliskich, by nie wierzyli we wszystko, co przeczytają w sieci - apeluje minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

   Oszuści są czujni i dostosowują swoje działania do bieżącej sytuacji. Podszywają się pod oficjalne instytucje czy strony prowadzące zbiórki pieniędzy, licząc na naszą nieuwagę.

   czytaj całość publikacji "KORONAWIRUS - UWAŻAJMY NA INTERNETOWYCH OSZUSTÓW"


   POLICJA WSPIERA W UTRZYMANIU KWARANTANNY W POLSCE

   2020-03-20

   W ub. tygodniu odbyła się konferencja prasowa Ministra Zdrowia prof. Łukasza Szumowskiego i Komendanta Głównego Policji gen. insp. dr. Jarosława Szymczyka .

   Tematem wspólnej konferencji prasowej były działania prewencyjne w celu utrzymania bezpieczeństwa kwarantanny w Polsce.

   – Otrzymaliśmy liczne pytania o bezpieczeństwo publiczne Polaków i warunki odbywania kwarantanny. Pojawiają się nowe zakażenia. Teraz liczba pacjentów objętych kwarantanną nie jest tak duża jak we Włoszech czy Francji, ale chcemy wprowadzić metody ścisłej kontroli osób znajdujących się w kwarantannie. Razem z policją chcemy zapewnić im bezpieczeństwo i niezbędną opiekę w tej trudnej sytuacji – mówił prof. Łukasz Szumowski, minister zdrowia.

   czytaj całość publikacji "POLICJA WSPIERA W UTRZYMANIU KWARANTANNY W POLSCE"


   WSPIERAJ SENIORA

   2020-03-18

   Nie wszystko jeszcze wiemy o koronawirusie. Ale jedno wiemy na pewno – koronawirus stanowi największe zagrożenie dla seniorów.
   Mówią o tym eksperci od chorób zakaźnych, podkreśla to Światowa Organizacja Zdrowia, potwierdzają to niestety światowe statystyki zarażeń koronawirusem.   W tym szczególnym czasie musimy otoczyć jeszcze większą opieką nasze babcie, naszych dziadków i naszych starszych sąsiadów. Seniorzy powinni być izolowani od wirusa.
   Ale nie mogą czuć się izolowani społecznie.

   czytaj całość publikacji "WSPIERAJ SENIORA"


   PORADY DLA SENIORÓW NA CZAS KORONAWIRUSA. OSTRZEGAMY PRZED OSZUSTAMI !

   2020-03-17

   Osoby starsze należą do tej grupy osób szczególnie zagrożonej zakażeniem ze względu na wiek, stan zdrowia i inne okoliczności, które powodują obniżenie odporności. Dlatego w trosce o ich dobro i bezpieczeństwo podjęte zostały działania w celu ich ochrony.

   Jednocześnie pojawiło się wiele pytań i wątpliwości związane m.in. z realizacją programu „Senior+”, a także z profilaktyką i wsparciem osób starszych. Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania. Jednocześnie ostrzegamy przed oszustami, którzy wykorzystują obecną sytuację do łatwego zarobku.

   czytaj całość publikacji "PORADY DLA SENIORÓW NA CZAS KORONAWIRUSA. OSTRZEGAMY PRZED OSZUSTAMI !"


   INFORMACJA MAŁOPOLSKIEGO URZĘDU WOJEWÓDZKIEGO

   2020-03-16

   Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie uprzejmie informuje, iż związku
   z zagrożeniem epidemiologicznym i wskazaniem ograniczania kontaktów społecznych do minimum, od poniedziałku 16 marca 2020 r. zmienione zostają zasady przyjmowania stron w siedzibach Oddziałów ds. koordynacji świadczeń rodzinnych i wychowawczych.   W trosce o zdrowie wszystkich oczekujących w kolejce do przyjęcia (często pośród nich znajdują się osoby, które właśnie wróciły z zagranicy) oraz pracowników Urzędu, regularna obsługa stron w siedzibach Oddziałów ds. koordynacji świadczeń rodzinnych i wychowawczych została zawieszona do odwołania. Ewentualne przyjmowanie klientów będzie odbywało się jedynie w sytuacjach wyjątkowych, za uprzednim telefonicznym zgłoszeniem takiego zamiaru za pośrednictwem Infolinii
   (nr. telefonu 12 430 29 73)

   czytaj całość publikacji "INFORMACJA MAŁOPOLSKIEGO URZĘDU WOJEWÓDZKIEGO"


   NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI !

   2020-03-16

   Koronawirus jest niestety coraz bardziej obecny w Polsce i w znaczącym stopniu może wpłynąć na życie nasze, naszych bliskich, a także sąsiadów i znajomych.

   W tym szczególnym czasie pamiętajmy o innych i okażmy pomoc i wsparcie tym, którzy w tej szczególnie trudnej sytuacji najbardziej jej potrzebują. Nie bądźmy obojętni.

   W grupie podwyższonego ryzyka znajdują się osoby starsze i schorowane – to one powinny teraz szczególnie na siebie uważać, unikać skupisk ludzi i masowych zgromadzeń

   Każdy z nas ma w swoim najbliższym otoczeniu seniorów i osoby w podeszłym wieku. Te starsze, często mieszkające samotnie osoby potrzebują wsparcia, by móc uniknąć konieczności kontaktów z otoczeniem.

   czytaj całość publikacji "NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI !"


   INFORMACJE GOPS W ZWIĄZKU Z ZAGROŻENIEM KORONAWIRUSEM COVID-19

   2020-03-16

   W związku z zagrożeniem koronawirusem COVID 19 i czasowym zawieszeniem obsługi bezpośredniej w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej osoby potrzebujące pilnej pomocy proszone są o kontakt z GOPS telefoniczny lub e-mail podane na stronie internetowej ośrodka http://www.kocmyrzow-luborzyca.gopsinfo.pl

   Równocześnie informujemy, że wypłaty świadczeń są realizowane na bieżąco.

   Druki dot. przyznania świadczeń można pobrać ze strony internetowej Ośrodka http://www.kocmyrzow-luborzyca.gopsinfo.pl

   czytaj całość publikacji "INFORMACJE GOPS W ZWIĄZKU Z ZAGROŻENIEM KORONAWIRUSEM COVID-19"


   INFORMACJA DLA SENIORÓW

   2020-03-16

   Jeżeli jesteś osobą samotną, nie masz rodziny , bliskich i nie możesz liczyć na pomoc sąsiadów czy innych osób a wymagasz pomocy w zrobieniu zakupów, wykupieniu leków - zadzwoń do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kocmyrzowie-Luborzycy pod jeden z podanych niżej numerów: 12 387 11 71, 12 387 11 10


   KORONAWIRUS – WAŻNE DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI ORAZ OPIEKUNÓW

   2020-03-16

   Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwo Zdrowia, Państwowa Inspekcja Sanitarna i Narodowy Fundusz Zdrowia, przestrzega przed koronawirusem

   • Objawy i ryzyko zakażenia

   Koronawirus powoduje gorączkę, kaszel, duszności, bóle mięśni i zmęczenie

   Przenosi się drogą kropelkową, a więc podczas kaszlu, kichania czy mówienia

   Osoby u których wiek, stan zdrowia oraz inne okoliczności powodują obniżenie odporności, są w szczególny sposób zagrożone zakażeniem oraz skutkami ewentualnego zachorowania.

   czytaj całość publikacji "KORONAWIRUS – WAŻNE DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI ORAZ OPIEKUNÓW"


   KORONAWIRUS – WAŻNE DLA SENIORÓW

   2020-03-13

   Duże skupiska ludzi to środowisko sprzyjające rozprzestrzenianiu się koronawirusa i innych wirusów przenoszonych drogą kropelkową. Jeżeli to możliwe, należy ograniczyć przebywanie osób starszych w miejscach publicznych i poprosić bliskich o pomoc w codziennych czynnościach, takich jak zakupy, zaopatrzenie w leki, załatwianie spraw urzędowych i pocztowych.


   Często myj ręce.

   Należy pamiętać o częstym myciu rąk wodą z mydłem, a jeśli nie ma takiej możliwości dezynfekować je płynami/żelami na bazie alkoholu (min. 60%). Istnieje ryzyko przeniesienia wirusa z zanieczyszczonych powierzchni na rękach. Dlatego częste mycie rąk zmniejsza ryzyko zakażenia.

   Więcej: w zakładce Seniorzy


   ODWOŁANIE SESJI GMINNEJ RADY SENIORÓW

   2020-03-12

   W związku z zagrożeniem epidemią koronawirusa, Sesja Gminnej Rady Seniorów, zwołana na dzień 19.03.2020 r. została odwołana.

   Danuta Sokół

   Przewodnicząca Gminnej Rady Seniorów Kocmyrzów-Luborzyca


   POLECENIE WOJEWODY MAŁOPOLSKIEGO PIOTRA ĆWIKA

   2020-03-12

   Na podstawie art. 11 ust. 1 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. z 2020 r. poz. 374) w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się choroby zakaźnej COVID-19 wywołanej wirusem SARS-CoV-2

   czytaj całość publikacji "POLECENIE WOJEWODY MAŁOPOLSKIEGO PIOTRA ĆWIKA"


   INFORMACJA O DZIAŁALNOŚCI DOMU AKTYWNEGO SENIORA W ŁOSOSKOWICACH

   2020-03-12

   Dom Aktywnego Seniora w Łososkowicach informuje, że zgodnie z poleceniem Wojewody Małopolskiego od dnia jutrzejszego tj. 13.03.2020 do 25.03.2020 zawiesza swoją działalność.


   DZIENNIK POLSKI ODWOŁUJE FORUM SENIORA

   2020-03-11

   Szanowni Czytelnicy,
   Drodzy Seniorzy
   W związku z zagrożeniem koronowirusem, a także gwałtownym wzrostem liczby zachorowań na grypę, podjęliśmy decyzję o przeniesieniu Forum Seniora, które miało się odbyć w Krakowie 24 marca, na inny termin.

   Więcej w zakładce: Seniorzy


   Z ŻYCIA KLUBU SENIOR+ W KOCMYRZOWIE

   2020-03-09

   Nasze spotkania w Klubie Senior+ w Kocmyrzowie cieszą się dużą popularnością wśród mieszkańców naszej Gminy.
   W Klubie pracujemy nad naszą dobrą kondycją fizyczną i w każdy poniedziałek
   i środę mamy zajęcia z fizjoterapeutą.
   Również w poniedziałki uprawiamy „nordic walking” ( czyli po prostu dzielnie spacerujemy z kijkami ).
   Podczas zajęć „Siłownia Pamięci” trenujemy nasz umysł, aby był sprawny i abyśmy nie zapominali jak ma na imię nasza sąsiadka albo gdzie położyliśmy okulary.

   Więcej w zakładce: Seniorzy


   DOFINANSOWANIE DLA KLUBU SENIOR+ W KOCMYRZOWIE

   2020-03-06

   W dniu 3 marca 2020 r na stronach Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej zostały ogłoszone wyniki konkursu w ramach Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2015-2020, edycja 2020.

   czytaj całość publikacji "DOFINANSOWANIE DLA KLUBU SENIOR+ W KOCMYRZOWIE"


   OD 1 MARCA EMERYTURY W GÓRĘ

   2020-03-06

   Od 1 marca 2020 r emerytury i renty wzrosły o ustawowy wskaźnik waloryzacji, jednak nie mniej niż o 70 zł.

   czytaj całość publikacji "OD 1 MARCA EMERYTURY W GÓRĘ"


   PODZIĘKOWANIA

   2020-03-04

   Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej składa serdeczne podziękowania Pani Katarzynie Mraczek – dietetyczce i doradcy żywieniowemu – za bezpłatne przeprowadzenie szkolenia dla Seniorów z naszej gminy.
   Bardzo dziękujemy.

   Dołączona galeria:

   nazwawyswietlana

    DIETA SENIORA

    2020-03-04

    W miniony poniedziałek (2 marca) nasz Ośrodek zorganizował spotkanie szkoleniowe dla starszych mieszkańców naszej gminy poświęcone „Roli tłuszczów w diecie Seniora”.

    czytaj całość publikacji "DIETA SENIORA"

    Dołączona galeria:

    nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

    pelna galeriaZobacz pełną galerię (6 fot.)...


     INFORMACJA GMINNEJ RADY SENIORÓW

     2020-03-03

     Zawiadamiam, że w dniu 19 marca 2020 r. /czwartek/ o godz. 11.00 w Urzędzie Gminy Kocmyrzów-Luborzyca, II piętro, sala obrad odbędzie się VI Sesja Gminnej Rady Seniorów Kocmyrzów-Luborzyca.

     czytaj całość publikacji "INFORMACJA GMINNEJ RADY SENIORÓW"


     HARMONOGRAM ZAJĘĆ W KLUBIE SENIOR+ W KOCMYRZOWIE MIESIĄC MARZEC 2020 R

     2020-03-02

     Plan działania Klubu Senior+ w Kocmyrzowie marzec 2020 r.

     Dołączone pliki:


     TRZYNASTA EMERYTURA GWARANTOWANA

     2020-03-02

     25 lutego 2020 roku był ważnym dniem dla wszystkich emerytów i rencistów. Prezydent Andrzej Duda podpisał w tym dniu ustawę o trzynastej emeryturze.
     Oznacza to, że dodatkowe świadczenie w wysokości najniższej emerytury będzie pewne i wypłacane co roku.

     czytaj całość publikacji "TRZYNASTA EMERYTURA GWARANTOWANA"


     CO MUSISZ WIEDZIEĆ O KORONAWIRUSIE

     2020-02-28

     INFOLINIA W SPRAWIE KORONAWIRUSA: 800 190 590

     Czym jest koronawirus?

     Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19.
     Choroba objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem.

     Jak często występują objawy?

     Ciężki przebieg choroby obserwuje się u ok.15-20% osób. Do zgonów dochodzi u 2-3% osób chorych. Prawdopodobnie dane te zawyżone, gdyż u wielu osób z lekkim przebiegiem zakażenia nie dokonano potwierdzenia laboratoryjnego.

     Kto jest najbardziej narażony?

     Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby i zgon są osoby starsze, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby, w szczególności przewlekłe.

     Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?

     Wirus przenosi się drogą kropelkową. Aktualnie nie ma szczepionki przeciw nowemu koronawirusowi. Można natomiast stosować inne metody zapobiegania zakażeniu, zaprezentowane poniżej. Metody te stosuje się również w przypadku zapobiegania innym chorobom przenoszonym drogą kropelkową np. grypie sezonowej (w przypadku której, szczyt zachorowań przypada w okresie od stycznia do marca każdego roku).

     czytaj całość publikacji "CO MUSISZ WIEDZIEĆ O KORONAWIRUSIE"


     Spotkanie z doradcą żywieniowym

     2020-02-26

     Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kocmyrzowie-Luborzycy serdecznie zaprasza seniorów z naszej Gminy na spotkanie z doradcą żywieniowym Panią Katarzyną Mraczek, która przedstawi role tłuszczów w diecie seniora.
     Spotkanie odbędzie się w dniu 02 marca (poniedziałek ) 2020 roku o godzinie 13.00 w sali obrad Urzędu Gminy Kocmyrzów – Luborzyca.

     Wstęp wolny.

     Osoby do kontaktu: pracownicy socjalni GOPS, nr. tel. 12 387 11 71, 12 387 11 10.


     INFORMACJA PAŃSTWOWEGO FUNDUSZU REHABILITACJI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

     2020-02-26

     Rusza 18 edycja konkursu „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”

     czytaj całość publikacji "INFORMACJA PAŃSTWOWEGO FUNDUSZU REHABILITACJI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH "


     ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z DEPRESJĄ

     2020-02-24

     Wczoraj , 23 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Walki z Depresją.
     Według Światowej Organizacji Zdrowia depresja jest czwartą najpoważniejszą chorobą na świecie i jedną z głównych przyczyn samobójstw.
     Celem dnia jest upowszechnienie wiedzy na temat depresji i innych zaburzeń z nią związanych. Obecnie depresja jest najczęstszą chorobą sfery psychicznej człowieka. Zachorowalność roczna wynosi 6-12 proc. wśród osób dorosłych w tzw. sile wieku, a u osób w wieku podeszłym jest wyższa i sięga nawet ponad 15 proc. Szacuje się także, że około 30-50 proc. ludzi cierpiało chociaż raz w swoim życiu na zaburzenia depresyjne.

     czytaj całość publikacji "ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z DEPRESJĄ"


     „MAMA 4+ DLA PONAD 54 TYSIĘCY OSÓB

     2020-02-21

     ZUS i KRUS przyznały łącznie ponad 54 tys. rodzicielskich świadczeń uzupełniających „Mama 4+”.

     czytaj całość publikacji "„MAMA 4+ DLA PONAD 54 TYSIĘCY OSÓB"


     ITAN W KRAKOWIE

     2020-02-19

     Czy wiesz, że w Krakowie działa jedyny w swoim rodzaju Integracyjny Teatr Aktora Niewidomego ITAN ?
     Od 15 lat grają w nim aktorzy z dysfunkcją wzroku.
     Twórcą teatru jest Artur Dziurman, popularny aktor telewizyjny i teatralny , reżyser.

     Teatr przygotowuje w pełni profesjonalne przedstawienia z którymi odwiedza domy kultury i różne instytucje. Aktorzy grają 4-5 razy w miesiącu.

     15 lat działalności ITAN to 1 300 zagranych spektakli ( 160 spektakli rocznie) zagranych przez 25 niewidomych aktorów.

     czytaj całość publikacji "ITAN W KRAKOWIE"


     WSKAŹNIK WALORYZACJI EMERYTUR W GÓRĘ

     2020-02-17

     103,56 proc. – tyle w 2020 r. wynosi wskaźnik waloryzacji emerytur i rent. To więcej, niż prognozowano, co oznacza więcej pieniędzy dla emerytów i rencistów.
     Od 1 marca świadczenia wzrosną o ustawowy wskaźnik waloryzacji, jednak nie mniej niż o 70 zł.
     Jednocześnie najniższe renty i emerytury wzrosną o 100 zł – do 1200 zł, a renty z tytułu częściowej niezdolności do pracy – do 900 zł.
     Ustawowy wskaźnik waloryzacji świadczeń to średnioroczny wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych w poprzednim roku kalendarzowym zwiększony o co najmniej 20 proc. realnego wzrostu przeciętnego wynagrodzenia w poprzednim roku kalendarzowym.

     czytaj całość publikacji "WSKAŹNIK WALORYZACJI EMERYTUR W GÓRĘ"


     TLENEK WEGLA ŚMIERTELNIE NIEBEZPIECZNY

     2020-02-14

     W okresie trwania sezonu grzewczego nasilają się przypadki zatrucia osób tlenkiem węgla.
     Ze względu na sposób działania na organizm ludzki, tlenek węgla zwany jest również cichym, perfidnym zabójcą.

     Skąd się bierze czad i dlaczego jest tak niebezpieczny?

     Czad, czyli tlenek węgla powstaje podczas procesu niecałkowitego spalania materiałów palnych. Ma silne własności toksyczne, jest lżejszy od powietrza dlatego też gromadzi się głównie pod sufitem. Niebezpieczeństwo zaczadzenia wynika z faktu, że tlenek węgla jest: • bezwonny, • bezbarwny, • pozbawiony smaku.

     czytaj całość publikacji "TLENEK WEGLA ŚMIERTELNIE NIEBEZPIECZNY"


     INFORMACJA STOWARZYSZENIA NA RZECZ NIEPEŁNOSPRAWNYCH „ SPES” - PROGRAM POMOCY DZIECIOM

     2020-02-12

     Szanowni Państwo,
     Rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej, opiekujące się dziećmi w ciężkim stanie klinicznym, mogą ubiegać się o roczne stypendium Stowarzyszenia SPES.
     Nabór wniosków trwa do 5 marca br.
     Wnioski przyjmujemy wyłącznie w postaci elektronicznej, do dostępnej przez stronę www.dla-dzieci.spes.org.pl bazy danych.

     czytaj całość publikacji "INFORMACJA STOWARZYSZENIA NA RZECZ NIEPEŁNOSPRAWNYCH „ SPES” - PROGRAM POMOCY DZIECIOM"


     DZIŚ DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

     2020-02-11

     Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. To okazja do inicjowania i propagowania działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

     W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu organizowany jest przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę oraz NASK, odpowiedzialne za realizację programu "Safer Internet" w Polsce. Co roku, organizatorzy zachęcają szkoły, organizacje pozarządowe, firmy i prywatne osoby do realizowania przez cały luty lokalnych inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa młodych internautów

     czytaj całość publikacji " DZIŚ DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU"


     „W RODZINIE TKWI POTENCJAŁ”. MINISTERSTWO PODSUMOWUJE DZIAŁANIA

     2020-02-10

     „To w rodzinie tkwi potencjał, który jest źródłem rozwoju naszego kraju. Rodzina to nasza bezpieczna przystań, dająca schronienie i poczucie bezpieczeństwa dla wszystkich jej członków” – mówi minister rodziny, pracy i polityki społecznej- Marlena Maląg.

     Minister podsumowała działania prowadzone przez resort rodziny i przypominała, że w projekcie ustawy budżetowej na 2020 rok wydatki na zadania w zakresie rodziny i polityki społecznej zaplanowano na rekordową kwotę 70,2 mld złotych.
     Dla porównania w ubiegłym roku było to 49,7 mld złotych.

     czytaj całość publikacji "„W RODZINIE TKWI POTENCJAŁ”. MINISTERSTWO PODSUMOWUJE DZIAŁANIA"


     MAŁOPOLSKA MYŚLI O OSOBACH NIESAMODZIELNYCH

     2020-02-06

     Gmina Kocmyrzów-Luborzyca przystąpiła jako Partner do realizowanego przez Województwo Małopolskie projektu dotyczącego wsparcia usług opiekuńczych oraz interwencji kryzysowej.

     W dniu wczorajszym - 5 lutego w Małopolskim Centrum Przedsiębiorczości odbyło się uroczyste przekazanie listów intencyjnych dotyczących realizacji projektów skierowanych do osób niesamodzielnych.
     W wydarzeniu wzięli udział: Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Łukasz Smółka, Marta Malec-Lech z Zarządu Województwa Małopolskiego oraz Dyrektor Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości Rafał Solecki.

     czytaj całość publikacji "MAŁOPOLSKA MYŚLI O OSOBACH NIESAMODZIELNYCH"


     WPŁYW ALKOHOLU NA ORGANIZM KOBIETY

     2020-02-05

     Kobiety szybciej się upijają i łatwiej wpadają w picie szkodliwe.
     Alkohol działa na kobietę bardziej toksycznie niż na mężczyznę stąd też ryzyko negatywnych konsekwencji jest u nich dużo większe.
     Dowiedzmy się dlaczego tak jest i na co naraża się kobieta, która w porę nie ograniczy picia.

     czytaj całość publikacji "WPŁYW ALKOHOLU NA ORGANIZM KOBIETY "


     Noworoczno- Karnawałowe spotkanie Seniorów w Łuczycach.

     2020-02-04

     W dniu 02.02.2020 r. z inicjatywy przedstawicieli Rady Seniorów Pani Danuty Sokół oraz Pana Bogusława Janika odbyło się spotkanie integracyjne, w którym uczestniczyli seniorzy z Łuczyc, a także zaproszeni goście. W organizację włączyli się Radni Jadwiga Łach, Paweł Mazur, Sołtys Agnieszka Sykut, Pani Katarzyna Wcisło-Nowak oraz Ochotnicza Straż Pożarna. To był wspaniały czas wspólnego śpiewu, radości i integracji.
     Występ Zespołu SERENDA wprowadził niesamowitą rodzinną atmosferę i zachęcał do wspólnego biesiadowania.

     czytaj całość publikacji "Noworoczno- Karnawałowe spotkanie Seniorów w Łuczycach."

     Dołączona galeria:

     nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

     pelna galeriaZobacz pełną galerię (7 fot.)...


      WSPÓLNE OBRADY RADY GMINY I GMINNEJ RADY SENIORÓW

      2020-02-03

      W DNIU DZISIEJSZYM TJ.3 lutego 2020 roku odbyło się w Urzędzie Gminy spotkanie, podczas którego Rada Gminy Kocmyrzów-Luborzyca wraz z Gminną Radą Seniorów, będącą organem doradczym samorządu, wspólnie obradowały nad problematyką dotyczącą zarówno realizowanych już w naszej gminie działań na rzecz seniorów, jak i dalszego ich rozwoju.

      czytaj całość publikacji "WSPÓLNE OBRADY RADY GMINY I GMINNEJ RADY SENIORÓW"

      Dołączona galeria:

      nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

      pelna galeriaZobacz pełną galerię (6 fot.)...


       CO SŁYCHAĆ W KLUBIE SENIOR+ W KOCMYRZOWIE

       2020-02-03

       Pierwszy miesiąc działalności Klubu Senior+ zakończyła zabawa karnawałowa. Spotkanie przy muzyce uświetnili swoją obecnością : Wójt Gminy, Radni, seniorzy z Gminnej Rady Seniorów oraz uczestnicy zajęć w Klubie Senior+.

       czytaj całość publikacji "CO SŁYCHAĆ W KLUBIE SENIOR+ W KOCMYRZOWIE"

       Dołączona galeria:

       nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

        HARMONOGRAM ZAJĘĆ W KLUBIE SENIOR+ W KOCMYRZOWIE MIESIĄC LUTY 2020 R

        2020-02-03

        Plan działania Klubu Senior+ w Kocmyrzowie Luty 2020 r.

        Dołączone pliki:


        INFORMACJA URZĘDU PRACY POWIATU KRAKOWSKIEGO

        2020-01-31

        Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Pracodawców Urząd Pracy Powiatu Krakowskiego zaprasza w każdą trzecią środę miesiąca aż do godziny 1830.

        Startujemy 19 lutego 2020 roku!

        Pracodawcy będą mieli możliwość uzyskania szczegółowych informacji o usługach urzędu, a także złożenia wniosków i innej dokumentacji, w tym między innymi:
        • oferty pracy,
        • wniosków na dofinansowanie kształcenia pracowników i pracodawców
        w ramach KFS,
        • dokumentacji związanej z zamiarem zatrudnienia cudzoziemców,
        • organizacji stażu,
        • wniosków na prace subsydiowane (prace interwencyjne, doposażenie stanowiska pracy, refundacja składek itp.)

        Organizowane będą także warsztaty i spotkania tematyczne oraz zbierane informacje o bieżących potrzebach Pracodawców.

        czytaj całość publikacji "INFORMACJA URZĘDU PRACY POWIATU KRAKOWSKIEGO"


        Jak powinien wyglądać jadłospis seniora i seniorki?

        2020-01-27

        Dieta osoby starszej powinna być zbilansowana i dopasowana do zachodzących zmian w organizmie, które wynikają z fizjologicznego procesu starzenia się. Z wiekiem spada sprawność układu pokarmowego, w tym procesów trawienia, wchłaniania i metabolizowania pokarmów.
        Dlatego tak ważne jest zwracanie uwagi na to jak przygotowujemy posiłki i co jemy. Prozdrowotny styl życia, a w tym odpowiednia dieta, aktywność fizyczna i umysłowa, warunkuje dobre zdrowie osób dojrzałych. Często fakt występowania chorób, łączony jest ze starszym wiekiem, a nie z popełnianiem typowych błędów żywieniowych.

        czytaj całość publikacji "Jak powinien wyglądać jadłospis seniora i seniorki?"


        Gminna Rada Seniorów

        2020-01-27

        Gminna Rada Seniorów zaprasza seniorów z Łuczyc na spotkanie noworoczne, które odbędzie się w dniu 02.02.2020roku o godzinie 16,00 w remizie OSP Łuczyce.

        Prosimy i potwierdzenie przybycia.

        Osoby do kontaku ;

        Danuta Sokół : nr. tel. 533 773 931
        Bogusław Janik : nr tel. 12 642 37 08


        System Obsługi Wsparcia finansowanego ze środków PFRON w całej MAŁOPOLSCE!

        2020-01-24

        Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, chcąc zwiększyć dostępność wsparcia dla Osób z Niepełnosprawnościami, uruchomił SOW - System Obsługi Wsparcia finansowanego ze środków PFRON.

        Od 1 stycznia 2020 roku wniosek dotyczący dofinansowanie turnusu rehabilitacyjnego a także przedmiotów ortopedycznych aplikujący o dofinansowanie ze środków PFRON może złożyć przez Internet - bez wychodzenia z domu, 365 dni w roku.

        czytaj całość publikacji "System Obsługi Wsparcia finansowanego ze środków PFRON w całej MAŁOPOLSCE!"

        Dołączona galeria:

        nazwawyswietlana

        Dołączone pliki:


        Dom Aktywnego Seniora w Łososkowicach.

        2020-01-24

        Dom Aktywnego Seniora w Łososkowicach mieści się w dawnej szkole podstawowej. Już aktywnie i żywo działamy od kilku miesięcy. Jest to inwestycja współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego skierowana do osób samotnych powyżej 60 roku życia zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym. Uczestnicy D.A.S. biorą udział w zajęciach od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00 , uczestniczą w zajęciach aktywizująco – usprawniających: fizycznie i społecznie.

        czytaj całość publikacji "Dom Aktywnego Seniora w Łososkowicach."

        Dołączona galeria:

        nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

         Spotknie seniorów w Goszczy

         2020-01-21

         W niedzielę 19 stycznia 2020 r. seniorzy z miejscowości Goszcza i Sadowie wzięli udział w spotkaniu noworoczno-integracyjnym. Odbyło się w remizie OSP Goszcza, a jego organizatorem była Gminna Rada Seniorów. Było ono dla uczestniczących w nim seniorów wspaniałą okazją do wspólnego kolędowania i złożenia sobie życzeń noworocznych. W spotkaniu tym uczestniczyła najstarsza mieszkanka Goszczy pani Zofia Nowak, której wszyscy obecni złożyli życzenia. Uczestników spotkania w Goszczy powitali państwo Danuta Sokół i Józef Chmiel - członkowie Gminnej Rady Seniorów. Podczas „imprezy” nie zabrakło smacznego jedzenie, o co zadbali jej organizatorzy, a przede wszystkim znakomitej atmosfery i dobrej zabawy, z muzyką w wykonaniu zespołu „Wspomnienie”.

         Gminna Rada Seniorów serdecznie dziękuje Stowarzyszeniu „Aktywna Wieś w Goszczy i Sadowiu” za okazaną pomoc i wsparcie przy organizacji niedzielnego spotkania integracyjnego seniorów.

         Dołączone pliki:


         GRUPA KOREKCYJNO – EDUKACYJNA w PCPR

         2020-01-17

         Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kocmyrzowie – Luborzycy, informuje że PCPR w Krakowie prowadzi rekrutację do grupy korekcyjno – edukacyjnej dla osób, które nie radzą sobie z kontrolowaniem swoich negatywnych emocji.
         Uczestnictwo w zajęciach grupy daje możliwość nauczenia się skutecznych sposobów kontrolowania negatywnych emocji, przede wszystkim złości i właściwego ich wyrażania. Udział w zajęciach może pomóc w uzyskaniu większej świadomości własnych emocji i zachowań. Dzięki informacjom dotyczącym zasad skutecznej komunikacji zajęcia mogą przyczynić się również do poprawy relacji pomiędzy członkami rodziny.

         czytaj całość publikacji "GRUPA KOREKCYJNO – EDUKACYJNA w PCPR "


         Rehabilitacja społeczna

         2020-01-15

         Osoby niepełnosprawne będące mieszkańcami Powiatu Krakowskiego i posiadające ważne orzeczenia o niepełnosprawności, o stopniu niepełnosprawności lub inne równoważne orzeczenie mogą ubiegać się o dofinansowanie zadań z zakresu rehabilitacji społecznej osób niepełnosprawnych pochodzących ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, realizowanych przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Krakowie.

         czytaj całość publikacji "Rehabilitacja społeczna"


         Spotkanie noworoczne Seniorów w Krzysztoforzycach.

         2020-01-14

         W niedzielę 12 stycznia 2020 roku w Krzysztoforzycach odbyło się spotkanie noworoczne Seniorów, zorganizowane przez radną seniorów Panią Bogumiłę Król wraz z radą sołecką.
         Przy wspólnym świątecznym stole spotkali się seniorzy z Krzysztoforzyc wraz z zaproszonymi przedstawicielami Gminnej Rady Seniorów.

         czytaj całość publikacji "Spotkanie noworoczne Seniorów w Krzysztoforzycach. "

         Dołączone pliki:


         Bezpłatne porady dla mieszkańców w 2020 r.

         2020-01-10

         W Gminie Kocmyrzów-Luborzyca bezpłatnej pomocy prawnej w roku 2020 udzielać będzie:

         Punkt Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości "CONSILIUM" - punkt przyjęć zainteresowanych osób:

         budynek Urzędu Gminy, ul. Jagiellońska 7, 32-010 Luborzyca (stary adres: Luborzyca 97), na parterze budynku.

         Dni i godziny przyjęć:

         poniedziałek: 9.00-16.00

         wtorek: 12.00-15.00

         środa: nieczynne

         czwartek: 12.00-15.00

         piątek: 8.00-15.00

         UWAGA ! obowiązują wcześniejsze zapisy na wizyty do punktu pod numerem telefonu: 576 058 217, numer telefonu czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. 9.30-17.00

         Bezpośredni numer telefonu do punktu: 798 944 650 - czynny w godzinach pracy punktu

         Osoby, które ze względu na niepełnosprawność ruchową nie są w stanie przybyć do punktu lub osoby doświadczające trudności w komunikowaniu się mogą otrzymać poradę przez telefon lub przez Internet.         Z porad może skorzystać każda osoba, której nie stać na odpłatną pomoc prawną i która złoży stosowne oświadczenie.

         czytaj całość publikacji "Bezpłatne porady dla mieszkańców w 2020 r."

         Dołączone pliki:


         Klub "Senior+"

         2020-01-03

         Klub "SENIOR+" rozpoczął swoją działalność . Na zajęcia zapraszamy mieszkańców naszej Gminy w wieku 60 i więcej. Spotkania odbywają się w Kocmyrzowie, ul. Centralna 115 (budynek biblioteki).
         Udział w klubie daje możliwość nawiązania nowych znajomości, wymiany myśli, wspólnej zabawy, przyjemnie spędzonego czasu oraz rozwijania własnych zainteresowań. Spotkania klubu odbywają się trzy razy w tygodniu.
         Poniżej znajduje się harmonogram zajęć:

         Dołączone pliki:


         INFORMACJE GMINNEGO OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ

         2020-01-03

         Gminny Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w Kocmyrzowie- Luborzycy przypomina mieszkańcom naszej Gminy o możliwości korzystania z usług Punktu Informacji Wsparcia i Pomocy dla Osób Dotkniętych Przemocą w Rodzinie działającego przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Kocmyrzowie- Luborzyca .

         W punkcie można skorzystać z poradnictwa socjalnego, psychologicznego i prawnego. Poradnictwo socjalne odbywa się w siedzibie tut. Ośrodka od poniedziałku do piątku podczas czasu pracy Ośrodka.


         Więcej w zakładce : Przeciwdziałanie przemocy. Zespół Interdyscyplinarny.


         INFORMACJA

         2019-12-31

         Informujemy, że Kierownik GOPS jest nieobecny w pracy w dniach
         od 02 do 27 stycznia 2020 r


         PRZEMOC WOBEC OSÓB STARSZYCH

         2019-12-30

         Zapobieganie przemocy wobec osób starszych jest bardzo ważnym zagadnieniem
         w starzejącym się świecie, chociaż dopiero całkiem niedawno, zjawisko to zaczęło być postrzegane jako ogólnoświatowy problem.
         Wiek osób starszych doświadczających przemocy, to najczęściej 75–84 lata - co wiąże się przeważnie ze znacznym stopniem niepełnosprawności, albo niedołężności starczej, czyli normalnego starzenia się organizmu.

         Więcej w zakładce: Seniorzy


         KLUB „SENIOR+” ZAPRASZA

         2019-12-27

         Zapraszamy do udziału w zajęciach KLUBU "SENIOR+" w Kocmyrzowie ul. Centralna 115 (budynek biblioteki) mieszkańców naszej Gminy , osoby w wieku 60 lat i więcej.


         Pierwsze zajęcia odbędą się 03 stycznia 2020 roku o godzinie 15:00.


         Więcej w zakładce: Seniorzy


         WIDZIAŁEŚ WYPADEK DROGOWY? CO ROBIĆ?

         2019-12-27

         Codziennie na naszych drogach dochodzi do licznych wypadków komunikacyjnych.
         Może się zdarzyć, że właśnie my będziemy świadkiem wypadku.

         Co wówczas możemy zrobić ?

         czytaj całość publikacji "WIDZIAŁEŚ WYPADEK DROGOWY? CO ROBIĆ?"


         OD 01 STYCZNIA 2020 ROKU ROZPOCZYNA DZIAŁALNOŚĆ W NASZEJ GMINIE „KLUB SENIOR+”

         2019-12-24

         Informujemy, że od 01 stycznia 2020 r rozpocznie funkcjonowanie w naszej gminie KLUB SENIOR + , którego powstanie jest odpowiedzią na potrzeby coraz liczniejszej w społeczeństwie grupy osób starszych.

         czytaj całość publikacji "OD 01 STYCZNIA 2020 ROKU ROZPOCZYNA DZIAŁALNOŚĆ W NASZEJ GMINIE „KLUB SENIOR+” "


         Życzymy dobrych i spokojnych Świąt .

         2019-12-24

         Szanowni Państwo,
         Kończy się kolejny rok, w którym, realizowane są przedsięwzięcia
         w ramach naszego projektu „Stawiam na rozwój”.

         Co działo się w tym okresie:
         • W projekcie uczestniczyło do tej pory w ramach dwóch rekrutacji
         prawie 35 mieszkańców Gminy Kocmyrzów Luborzyca.
         • Zorganizowano wsparcie psychologiczne w ilości prawie 300 godzin
         dla wszystkich Uczestników
         • Przeprowadzono warsztaty:
          Komunikacja i współpraca w zespole
          Zarzadzanie własną energią
          Zarzadzanie czasem
          Zarządzanie stresem
          Zarzadzanie emocjami
          Trening - DZIECKO W RODZINIE - komunikacji w rodzinie
         z elementami pierwszej pomocy oraz warsztat: uzależnienia
         od mediów wśród dzieci i młodzieży
         • Przeprowadzono kurs: prawo jazdy kat. B
         • Aby ułatwić start na rynku pracy Uczestnicy projektu zostali objęci wsparciem w postaci spotkań z doradcą zawodowym i pośrednikiem pracy
         • Przeprowadzono następujące kursy zawodowe umożliwiające podjęcie pracy: kurs makijażu, magazynier z wózkami widłowymi, pomoc kuchenna, krawcowa, sprzedawca z kasą oraz fakturowaniem.
         • Uczestnikom projektu przekazano wsparcie w postaci dodatkowej pomocy finansowej.
         Ale przede wszystkim pomagano wszystkim uczestnikom poprzez bieżącą pracę socjalną z każdą z osób. Działania te były wykonywane przez Pracowników Socjalnych Ośrodka, aktywnie działających w projekcie.

         czytaj całość publikacji "Życzymy dobrych i spokojnych Świąt ."

         Dołączona galeria:

         nazwawyswietlana

          III "Międzypokoleniowa Wieczerza Wigilijna"

          2019-12-23

          W miniony piątek – 20 grudnia 2019roku Stowarzyszenie Gmina Aktywna + z pomocą Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kocmyrzowie- Luborzycy zorganizowało Międzypokoleniową Wieczerzę Wigilijną"
          Było to już trzecie spotkanie wigilijne organizowane w naszej Gminie .
          Przy wspólnym świątecznym stole spotkali się samotni, starsi, niepełnosprawni mieszkańcy naszej gminy. Były też rodziny wielodzietne.

          Przybyłym na uroczystość licznym gościom ciepłe, serdeczne życzenia świąteczne i noworoczne złożył obecny na spotkaniu Wójt Gminy – Pan Marek Jamborski oraz Pani Małgorzata Doniec - Przewodnicząca Rady Gminy .

          Spotkanie Wigilijne rozpoczęto od odczytania przez proboszcza Tadeusza Majchera fragmentu Ewangelii mówiącej o wydarzeniu z przed 2000 lat oraz wspólną modlitwą.

          czytaj całość publikacji " III "Międzypokoleniowa Wieczerza Wigilijna" "

          Dołączona galeria:

          nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

          pelna galeriaZobacz pełną galerię (23 fot.)...


           ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNO – NOWOROCZNE

           2019-12-20

           Na zbliżające się Święta, Wszystkim Mieszkańcom naszej gminy
           pragniemy złożyć życzenia
           przeżywania Bożego Narodzenia w zdrowiu,
           radości i ciepłej rodzinnej atmosferze.

           czytaj całość publikacji "ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNO – NOWOROCZNE"

           Dołączona galeria:

           nazwawyswietlana

            CZYM SĄ RODZINNE DOMY DZIECKA

            2019-12-18

            Rodzinne domy dziecka funkcjonują zarówno jako instytucja, ale także jako rodzina. Z jednej strony podlegają one ocenie Centrum Pomocy Rodzinie, oraz Sądowi Rodzinnemu, ale z drugiej strony mają stwarzać swoim wychowankom rodzinne warunki.

            czytaj całość publikacji "CZYM SĄ RODZINNE DOMY DZIECKA"


            PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT W DOMU AKTYWNEGO SENIORA W ŁOSOSKOWICACH

            2019-12-16

            Święta Bożego Narodzenia nadchodzą szybkimi krokami.

            Uczestnicy zajęć w Domu Aktywnego Seniora rozpoczęli przygotowania do tej uroczystości wykonując piękne prace w większości o charakterze świątecznym.

            W naszej fotorelacji przedstawiamy Państwu efekty pracy naszych Seniorów.

            Dołączona galeria:

            nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

            pelna galeriaZobacz pełną galerię (20 fot.)...


             V Sesja Gminnej Rady Seniorów

             2019-12-13

             W dniu 12 grudnia 2019 r. miała miejsce V Sesja Gminnej Rady Seniorów. W posiedzeniu tym uczestniczyli zaproszeni Goście, w osobach: Przewodniczącej Rady Gminy Małgorzaty Doniec oraz Elżbiety Turek – Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Posiedzenie, które prowadziła Przewodnicząca GRS Danuta Sokół, rozpoczęło się od przyjęcia protokołu z poprzedniej IV Sesji Gminnej Rady Seniorów.

             Więcej w zakładce: Seniorzy


             TRWAJĄ PRZYGOTOWANIA DO SPOTKANIA WIGILIJNEGO 2019

             2019-12-13

             Jak już wcześniej informowaliśmy, dzięki udziałowi w ogłoszonym przez Wojewodę Małopolskiego konkursie na realizację zadania z zakresu pomocy społecznej, Stowarzyszenie „Gmina Aktywna +” pozyskało na organizację „Międzypokoleniowego Spotkania Wigilijnego” ponad 10 tys. zł, która to kwota pozwoli pokryć koszty przygotowania świątecznego spotkania.

             czytaj całość publikacji "TRWAJĄ PRZYGOTOWANIA DO SPOTKANIA WIGILIJNEGO 2019"

             Dołączona galeria:

             nazwawyswietlana

              NAGRODY W KONKURSIE PLASTYCZNYM

              2019-12-12

              W dniu 11.12.2019 roku zostały rozdane nagrody za najwyżej ocenione prace plastyczne, biorące udział w konkursie organizowanym przez Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, działający przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Kocmyrzowie – Luborzycy w ramach realizowanego Programu Osłonowego „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie”.

              Laureaci otrzymali z rąk Wójta Gminy Marka Jamborskiego nagrody – pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki: puzzle, gry planszowe, książek i słodycze.

              Wszystkim dzieciom jeszcze raz serdecznie dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie. Plakaty, które zajęły pierwsze miejsca zostaną wydrukowane i przekazane do szkół, w których będą przypominać, że przemoc nie jest właściwą drogą postępowania i rozwiązywania problemów oraz sporów w szkole.

              Dołączona galeria:

              nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

              pelna galeriaZobacz pełną galerię (21 fot.)...


               JAK DZIAŁA ELEKTRONICZNE ZWOLNIENIE.

               2019-12-11

               Czym jest e-zwolnienie?
               E-zwolnienie to po prostu elektroniczne zwolnienie, dzięki któremu nie musisz już dostarczać zwolnienia pracodawcy (jeśli jesteś pracownikiem) albo do ZUS (jeśli prowadzisz działalność gospodarczą).
               E-zwolnienie zostanie automatycznie przesłane na profil Platformy Usług Elektronicznych płatnika składek i do systemu ZUS.
               Od 1 grudnia 2018 r. lekarze (lub asystenci medyczni) wystawiają zwolnienia wyłącznie elektroniczne, nazywane w skrócie e-ZLA. To duże ułatwienie dla pacjentów.

               czytaj całość publikacji "JAK DZIAŁA ELEKTRONICZNE ZWOLNIENIE."


               Konferencja pt. „Aktywnie przeciw Przemocy”

               2019-12-09

               W dniu 27 listopada 2019 roku Gminy Ośrodek Pomocy w Kocmyrzowie- Luborzycy zorganizował konferencję pt. „ Aktywnie Przeciw Przemocy” w ramach realizowanego Programu Osłonowego „ Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie.
               W konferencji uczestniczyli przedstawiciele szkół ,policjanci, pracownicy socjalny , asystenci rodziny. Konferencję otworzyła Przewodnicząca Gminnego Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w Kocmyrzowie- Luborzycy - Pani Sylwia Zawalska-Wierzbińska.

               Więcej w zakładce : Przeciwdziałanie Przemocy . Zespół Interdyscyplinarny


               V SESJA GMINNEJ RADY SENIORÓW KOCMYRZÓW- LUBORZYCA

               2019-12-09

               Zawiadamiam, że w dniu 12 grudnia 2019 r. /czwartek/ o godz. 10.00 w Urzędzie Gminy Kocmyrzów-Luborzyca, II piętro, sala obrad odbędzie się V Sesja Gminnej Rady Seniorów Kocmyrzów-Luborzyca.

               czytaj całość publikacji "V SESJA GMINNEJ RADY SENIORÓW KOCMYRZÓW- LUBORZYCA"


               Bezpłatne warsztaty dla rodziców – Przemoc rówieśnicza i cyberprzemoc w szkole : „JAK UCHRONIĆ SWOJE DZIECKO”.

               2019-12-09

               Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kocmyrzowie- Luborzycy w ramach realizowanego projektu pt. "Aktywnie przeciw przemocy " Programu Osłonowego "Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie" zaprasza wszystkich chętnych rodziców na bezpłatne warsztaty dot. przemocy rówieśniczej i cyberprzemocy w szkole , które odbędą się w dniu 12 grudnia 2019 roku (czwartek) od godziny 17.00- do 20.00 w Domu Kolpinga .

               Podczas spotkania zagwarantowany jest poczęstunek dla każdego uczestnika .
               Prosimy o potwierdzenie do dnia 12 grudnia 2019 roku przybycia na warsztaty.
               Osobą do kontaktu jest starszy specjalista pracy socjalnej : Sylwia Zawalska-Wierzbińska
               numer tel. 12 387 11 71 lub 788 170 851 .


               Serdecznie zapraszamy .


               KARTA PARKINGOWA

               2019-12-09

               Imienną kartę parkingową można otrzymać tylko na podstawie orzeczeń wydawanych przez powiatowe zespoły ds. orzekania o niepełnosprawności .

               Orzeczenie o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności w pkt.9 musi zawierać wskazanie do wydania karty parkingowej czyli przesłankę określoną w art.8ust.3a pkt.1 i 2 Ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r – Prawo o ruchu drogowym.

               czytaj całość publikacji "KARTA PARKINGOWA"


               SZEŚĆ ZASAD BEZPIECZNEGO SENIORA KONSUMENTA

               2019-12-06

               Trudne do zrozumienia umowy, mała czcionka, nagabywanie przez akwizytora, oferowanie seniorom usług, z których nigdy nie będą korzystać – to główne problemy, z którymi zgłaszają się do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów osoby starsze.

               Oferowanie seniorom produktów i usług po zawyżonych cenach, na pokazach poza siedzibą przedsiębiorcy – to jeden z głównych problemów, z którymi zgłaszają się do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów osoby starsze.


               Podpowiadamy jak ochronić się przed nieuczciwymi praktykami handlowymi, na co zwracać uwagę. Oto sześć zasad bezpiecznego seniora konsumenta.

               1.NIE KUPUJ BEZ NAMYSŁU !

               „Tylko w tych naczyniach ugotujesz obiad 3 razy szybciej” – zanim kupisz - zweryfikuj informację . Skonsultuj zakup z rodziną.

               2.NIE WIERZ W „DARMOWE” PREZENTY

               Uważaj, darmowa wycieczka może być połączona z kilkugodzinną sprzedażą kosztownych produktów.

               Więcej: w zakładce Seniorzy


               "Międzypokoleniowa Wieczerza Wigilijna"

               2019-12-05

               Stowarzyszenie Gmina Aktywna + przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Kocmyrzowie – Luborzycy uzyskało wymaganą ilość punktów w ogłoszonym przez Wojewodę Małopolskiego konkursie na realizację zadania publicznego z zakresu pomocy społecznej i dzięki temu pozyskało ponad 10 tys. zł dofinansowania do zorganizowania „Międzypokoleniowej Wieczerzy Wigilijnej ”.


               WARTO OBEJRZEĆ

               2019-12-04

               Polecamy Państwu do obejrzenia angielski film z 2017 r: „PEŁNIA ŻYCIA”

               czytaj całość publikacji "WARTO OBEJRZEĆ "


               Pomóżmy Mateuszowi wygrać walkę z rakiem!

               2019-12-03

               Mateusz, uczeń jednej ze szkół z terenu naszej gminy, dzielnie walczy z guzem mózgu.
               My także możemy Mu pomóc dokonując wpłat na konto Fundacji Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym "Kawałek Nieba".

               Więcej: w zakładce Mieszkańcy pomagają


               CO TO JEST ELEKTRONICZNA RECEPTA?

               2019-12-02

               Papierowa recepta wystawiana przez lekarza i dawana do ręki pacjentowi – to rozwiązanie, które jest dla nas oczywiste podczas wizyty u lekarza.

               czytaj całość publikacji "CO TO JEST ELEKTRONICZNA RECEPTA?"


               WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO

               2019-11-29

               Konkurs organizowany przez Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie działający przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Kocmyrzowie – Luborzycy w ramach realizowanego Programu Osłonowego „Wspieranie Jednostki Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie”. Projekt „ Aktywnie Przeciw Przemocy” .
               W dniu 27 listopada 2019 r. Komisja Konkursowa w składzie:
               • Elżbieta Pierwoła, Plastyk Centrum Kultury i Promocji - przewodnicząca komisji ,
               • Anna Szymczyk – Sierak , Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii
               • Elżbieta Turek, Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kocmyrzowie – Luborzycy,
               • Sylwia Zawalska -Wierzbińska Przewodnicząca Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w Kocmyrzowie- Luborzycy.
               • Jadwiga Łach, Radna Gminy Kocmyrzów – Luborzyca,
               • sierż. Agnieszka Adamek – przedstawiciel komisariat u Policji w Słomnikach
               • sierż. sztab Przemysław Koster , przedstawiciel Komisariatu Policji w Słomnikach

               dokonała oceny prac plastycznych, które napłynęły na konkurs plastyczny pt. „Stop przemocy i agresji w szkole” dla dzieci i młodzieży ze szkół naszej Gminy.

               czytaj całość publikacji "WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO "

               Dołączona galeria:

               nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

               pelna galeriaZobacz pełną galerię (14 fot.)...


                ANDRZEJKOWA ZABAWA SENIORÓW

                2019-11-29

                W ostatnią niedzielę – 24 listopada z inicjatywy Gminnej Rady Seniorów , przy wsparciu Wójta Gminy oraz Dyrektor Banku Spółdzielczego w Kocmyrzowie, w budynku wielofunkcyjnym w Baranówce odbyła się andrzejkowa zabawa dla Seniorów.

                czytaj całość publikacji "ANDRZEJKOWA ZABAWA SENIORÓW"

                Dołączona galeria:

                nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                pelna galeriaZobacz pełną galerię (37 fot.)...


                 POROZMAWIAJ Z DZIECKIEM O REKLAMACH

                 2019-11-27

                 Reklamy, eksponujące alkoholowe produkty filmy czy promujący takie trunki celebryci wpływają na ryzyko nadużywania alkoholu przez młodzież. Ważną rolę w zmniejszeniu zagrożenia mogą, zdaniem naukowców, odegrać rodzice.

                 czytaj całość publikacji "POROZMAWIAJ Z DZIECKIEM O REKLAMACH"


                 STYGMATYZACJA OSÓB Z ZABURZENIAMI PSYCHICZNYMI

                 2019-11-25

                 Pomimo szeregu apeli i akcji uświadamiających, stygmatyzacja osób z zaburzeniami psychicznymi wciąż jest powszechnym problemem, który znajduje wyraz zarówno w zwykłych rozmowach, na rynku pracy, a nawet w kampaniach społecznych.

                 czytaj całość publikacji "STYGMATYZACJA OSÓB Z ZABURZENIAMI PSYCHICZNYMI"


                 ZROZUMIEĆ SENIORA - SYMULATOR ODCZUĆ STARCZYCH

                 2019-11-22

                 Współczesne społeczeństwa starzeją się coraz bardziej, dlatego poznanie ograniczeń osób w podeszłym wieku może być ciekawym doświadczeniem naukowym oraz ułatwić sposób postrzegania świata przez osoby starsze.

                 Właśnie w tym celu powstał japoński” symulator odczuć starczych” zaprojektowany w wyniku długotrwałych badań w zakresie ograniczeń osób w podeszłym wieku.

                 Po założeniu, symulator umożliwia poznanie głównych wrażeń i ograniczeń osób starzejących się dzięki czemu ułatwia on zrozumienie ich punktu widzenia w codziennych sytuacjach życiowych.

                 Więcej : w zakładce Seniorzy


                 Zapraszamy na spotkanie z psychologiem w ramach realizacji projektu „ Aktywnie Przeciw Przemocy”

                 2019-11-21

                 Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kocmyrzowie- Luborzycy w ramach projektu pt. "Aktywnie przeciw przemocy " Programu Osłonowego "Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie" zaprasza seniorów na kolejne spotkanie z psychologiem , które odbędzie się w dniu 26 listopada 2019 roku o godzinie 18,00 w Szkole Podstawowej w Luborzycy.

                 Podczas spotkania zagwarantowany jest poczęstunek oraz drobny upominek dla każdego uczestnika .
                 Prosimy o potwierdzenie przybycia do dnia 25 listopada 2019 roku przybycia na spotkanie. Osobą do kontaktu jest starszy specjalista pracy socjalnej : Sylwia Zawalska-Wierzbińska
                 numer tel. 12 387 11 71 lub 788 170 851 .


                 Serdecznie zapraszamy .


                 DZIŚ DZIEŃ PRACOWNIKA SOCJALNEGO

                 2019-11-21

                 Dzień Pracownika Socjalnego, przypadający 21 listopada, jest świętem wszystkich pracowników służb społecznych, a w szczególności pracowników socjalnych.
                 Od 28 lat w tym dniu doceniana zostaje praca osób pomagającym potrzebującym.
                 Upamiętnia spotkanie w miejscowości Charzykowy w 1989 roku w którym uczestniczyli Jacek Kuroń, Joanna Staręga-Piasek oraz pracownicy pomocy społecznej.

                 czytaj całość publikacji "DZIŚ DZIEŃ PRACOWNIKA SOCJALNEGO"

                 Dołączona galeria:

                 nazwawyswietlana

                  RODZINY WSPIERAJĄCE

                  2019-11-20

                  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kocmyrzowie-Luborzycy zaprasza do współpracy osoby i rodziny zainteresowane wsparciem rodzin przeżywających trudności w wypełnianiu swoich funkcji opiekuńczo - wychowawczych.
                  Zostając rodziną wspierającą możesz podzielić się swoim doświadczeniem i wesprzeć inne rodziny.
                  Zasady powoływania i współpracy rodziny wspierającej określają art. od 29 do 31 ustawy z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej.

                  czytaj całość publikacji "RODZINY WSPIERAJĄCE"


                  NASI SENIORZY W MIECHOWIE

                  2019-11-18

                  16 Seniorów z naszej Gminnej Rady Seniorów, uczestniczyło w minioną sobotę w trwających prawie tydzień i obfitujących w moc atrakcji Senioraliach w Miechowie.Podczas imprezy można było wykonać badania profilaktyczne, wziąć udział w warsztatach artystycznych oraz spotkaniach autorskich.

                  Więcej: w zakładce Seniorzy

                  Dołączone pliki:


                  Bezpłatne warsztaty dla rodziców – Przemoc rówieśnicza i cyberprzemoc w szkole : „JAK UCHRONIĆ SWOJE DZIECKO”.

                  2019-11-18

                  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kocmyrzowie- Luborzycy w ramach realizowanego projektu pt. "Aktywnie przeciw przemocy " Programu Osłonowego "Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie" zaprasza wszystkich chętnych rodziców na bezpłatne warsztaty dot. przemocy rówieśniczej i cyberprzemocy w szkole , które odbędą się w dniach 23 listopada 2019 roku (sobota) od godziny 9.30 do 12 .30 oraz w dniu 12 grudnia 2019 roku (czwartek) od godziny 17.00- do 20.00 w Domu Kolpinga w Luborzycy .

                  Podczas spotkania zagwarantowany jest poczęstunek dla każdego uczestnika .
                  Prosimy o potwierdzenie do dnia 22 listopada 2019 roku przybycia na warsztaty
                  Osobą do kontaktu jest starszy specjalista pracy socjalnej : Sylwia Zawalska-Wierzbińska
                  numer tel. 12 387 11 71 lub 788 170 851 .


                  Serdecznie zapraszamy .


                  BŁĘDNE KOŁO POPRAWIANIA NASTROJU ALKOHOLEM

                  2019-11-18

                  Według badań nawet około 90 proc. osób, które spożywają alkohol w dużych ilościach lub są od niego uzależnione, ma stany depresyjne. To ci, którzy sięgają po tę używkę, by poprawić sobie samopoczucie, wyciszyć się czy zasnąć.
                  Są osoby, które mając obniżony nastrój, próbują go sobie poprawić przy pomocy alkoholu. Często uzyskują ten efekt chociaż tylko na krótko.

                  czytaj całość publikacji "BŁĘDNE KOŁO POPRAWIANIA NASTROJU ALKOHOLEM"


                  ZAPRASZAMY DO AKCJI „SERDUSZKO PEŁNE ŻYCZEŃ”

                  2019-11-15

                  Serdecznie zapraszamy uczniów szkół podstawowych z terenu naszej gminy do udziału w organizowanej przez tut. Ośrodek Pomocy Społecznej akcji: „Serduszko pełne życzeń”.

                  czytaj całość publikacji "ZAPRASZAMY DO AKCJI „SERDUSZKO PEŁNE ŻYCZEŃ”"


                  Warsztaty dla rodziców

                  2019-11-14

                  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kocmyrzowie – Luborzycy zaprasza mieszkańców Gminy na zajęcia poświęcone problemom młodych osób (warsztaty prowadzone metodami aktywnymi).

                  Tematyka zajęć dotyczy zagrożeń czyhających na młode pokolenie oraz wiedzy i umiejętności niezbędnej opiekunom w skutecznym wpieraniu podopiecznego w rozwoju.

                  Rodzicu :
                  - jeśli chcesz by twoje dziecko dobrze radziło sobie z problemami okresu dojrzewania
                  - jeśli chcesz zminimalizować ryzyko kryzysowego przechodzenia przez okres dojrzewania twojego dziecka
                  Zgłoś się na zajęcia.

                  Zajęcia prowadzone będą w Szkole Podstawowej w Kocmyrzowie w dniu 20 listopada 2019 roku o godzinie 17,00. przez Małopolski Ośrodek Fundacji Praesterno

                  Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu prosimy kontakt z pracownikami socjalnymi GOPS : nr. tel 12 387 11 10 , 12 387 11 71 .


                  OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ SENIORA

                  2019-11-13

                  Jutro - 14 listopada obchodzimy Ogólnopolski Dzień Seniora.

                  Uroczystości tej przyświeca ważna idea. Ma ona zachęcać społeczeństwo do kształtowania nowego sposobu postrzegania osób starszych.
                  Celem jej jest również promowanie wszelkich działań, którym przyświeca dążenie do zapewnienia godnego życia seniorom.

                  czytaj całość publikacji "OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ SENIORA"

                  Dołączona galeria:

                  nazwawyswietlana

                   VI FORUM SENIORA WIOSNA W JESIENI ŻYCIA

                   2019-11-08

                   Wczoraj , 7 listopada 2019 r w Auli Auditorium Maximum w Krakowie odbyło się już po raz szósty FORUM SENIORA - przebiegające w tym roku pod hasłem:
                   WIOSNA W JESIENI ŻYCIA

                   Forum zgromadziło jak co roku kilkuset seniorów z różnych części naszego województwa - co dowodzi, że jest imprezą bardzo ważną i potrzebną a także o ugruntowanej pozycji w kalendarzu seniora.
                   Wśród uczestników Forum byli również przedstawiciele naszej Rady Seniorów.
                   Więcej w zakładce: Seniorzy


                   SPOTKANIE Z TERAPEUTĄ

                   2019-11-08

                   W dniu wczorajszym z inicjatywy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kocmyrzowie – Luborzycy odbyło się szkolenie prowadzone przez Wiesława Sokoluka – terapeutę, seksuologa i psychologa. Szkolenie przeznaczone dla nauczycieli i członków Zespołu Interdyscyplinarnego oraz asystentów rodziny z naszej i sąsiednich gmin dotyczyło umiejętności dialogu z młodzieżą w obszarze rozwoju psychoseksualnego i problemów seksualnych.

                   czytaj całość publikacji "SPOTKANIE Z TERAPEUTĄ "

                   Dołączona galeria:

                   nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

                    WIDZISZ KRZYWDZONE DZIECKO ? REAGUJ !

                    2019-11-06

                    Przemoc, która dotyka dzieci, to nie tylko bicie, wyzywanie czy nadużycie seksualne. Przemocą jest także manipulowanie dzieckiem, zaniedbanie jego psychologicznych potrzeb, emocjonalne porzucenie. To rodzi później demony.
                    Reagujmy na przemoc wobec dzieci !

                    Co gorsza, przemoc doświadczona w dzieciństwie może pozostawić ślady w psychice na całe życie, dlatego tak ważne, by do niej nie dochodziło i by wiedzieć, co robić, kiedy do niej doszło.

                    Więcej w zakładce: Przeciwdziałanie przemocy. Zespół Interdyscyplinarny.


                    DOM AKTYWNEGO SENIORA W ŁOSOSKOWICACH ZAPRASZA

                    2019-11-04

                    Seniorze, spędzasz samotnie czas w domu? Rodzina wychodzi do pracy a ty masz nadmiar czasu wolnego? A może mieszkasz samotnie, a chciałbyś poznać nowych ludzi, mieć z kim porozmawiać czy oddać się pasji na którą nigdy wcześniej nie wystarczało ci czasu?
                    Zapisz się na zajęcia Domu Aktywnego Seniora w Łososkowicach.

                    czytaj całość publikacji "DOM AKTYWNEGO SENIORA W ŁOSOSKOWICACH ZAPRASZA"
                    Zobacz także: archiwum"Aktualności" (archiwum)...

                    przejdź do góry...

                    Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kocmyrzowie-Luborzycy. ul. Jagiellońska 7, 32-010 Luborzyca

                    Korzystając z serwisu akceptujesz zasady wykorzystania plików cookies. więcej informacji