Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kocmyrzowie-Luborzycy

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kocmyrzowie-Luborzycy

Powrót

500+ POMAGA ZORGANIZOWAĆ WYMARZONE WAKACJE

Data publikacji: 2020-08-26

Od początku działania programu Rodzina 500+, czyli od kwietnia 2016 r., do końca czerwca br. do rodzin trafiło już 114,4 mld zł.


Obecnie wsparciem w ramach programu objęte jest 6,5 mln dzieci.
Rodziny dzięki świadczeniu wychowawczemu mogą realizować swoje potrzeby m.in. wakacyjne wyjazdy. Wsparcie w ramach programu pozwala rodzinom organizować coroczne wakacje, bez ograniczania innych potrzeb
Od morza do Tatr

Dzięki świadczeniu wychowawczemu po raz pierwszy spędziliśmy wakacje nad polskim morzem całą rodziną- mówi Elżbieta Jarosz, mama trójki dzieci.

Dzięki wsparciu z tego programu możemy w trakcie jednych wakacji wybrać się zarówno nad Bałtyk, jak i w Tatry- mówi Katarzyna Kłeczek.

Małgorzata Doszczeczko podkreśla, że program Rodzina 500+ wpłynął na życie jej rodziny bardzo pozytywnie. Dzięki wsparciu możliwe są wspólne wyjazdy dzięki, którym więcej czasu spędzają razem.

- Świadczenie wychowawcze pozwala nam z oddechem realizować zadania wobec dzieci. Mamy na swoim koncie zarówno zwiedzanie miast, jak i wyjazdy w góry, co wiąże się z przejazdem przez cały kraj, ponieważ mieszkamy nad morzem - mówi Renata Walaszczyk, mama pięciorga dzieci.

Rodzice zgodnie stwierdzają, że wsparcie z programu pozwoliło zrealizować im większość planów wakacyjnych.
Wspólny czas z rodziną

Comiesięczny przypływ gotówki z programu pozwala nam na systematyczne planowanie wydatków i spędzania wolnego czasu z rodziną, na przykład na wakacjach, na które wcześniej nie było nas stać - mówi Katarzyna Zimnicka.

Pani Angelika Przespolewska również podkreśla, że dzięki dodatkowej gotówce mogła wyjechać z córką na pierwsze wspólne wakacje - w końcu mogliśmy zrobić coś razem i spełnić nasze marzenia o wyjeździe.
Marzenia na wyciągnięcie ręki
Konie od zawsze były wielką pasją naszą i naszych dzieci. Wspólnym marzeniem nas wszystkich były wakacje w stadninie koni. Dzięki rządowemu programowi Rodzina 500+ udało nam się to marzenie zrealizować - mówi Magdalena Sionko-Waśko, mama trójki dzieci.

Pani Iwona Świętek podkreśla, że warto spełniać dziecięce marzenia, bo radość w oczach dziecka to najcenniejszy skarb, a dzięki programowi Rodzina 500+ można zrealizować je wszystkie.

Źródło: MRPiPS

500+  POMAGA  ZORGANIZOWAĆ  WYMARZONE  WAKACJE
Zobacz także: archiwum "Aktualności" (archiwum)...