Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kocmyrzowie-Luborzycy

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kocmyrzowie-Luborzycy

Powrót

SPOTKANIE MIESZKAŃCÓW GMINY Z DZIELNICOWYM KOMISARIATU POLICJI W SŁOMNIKACH.

Data publikacji: 2020-07-29

W ramach realizacji przez GOPS projektu Rodzina wolna od przemocy przedwczoraj (27.07.2020 r.) odbyło się pierwsze spotkanie z udziałem mieszkańców gminy i dzielnicowego Komisariatu Policji w Słomnikach - st. sierżanta Łukasza Heróda - upowszechniające wiedzę o zjawisku przemocy.Spotkanie było doskonałą okazją do rozmowy o bezpieczeństwie oraz przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie.
Omówione też zostały działania związane z prowadzeniem procedury Niebieskiej Karty.
Oprócz wiodącego tematu dotyczącego przemocy , dzielnicowy poruszył także ciągle aktualny problem oszukiwania starszych ludzi podpowiedział również uczestniczącym w spotkaniu mieszkańcom naszej gminy , jak ustrzec się przed oszustami. Przypomniał metody jakie najczęściej stosują oszuści, w tym m.in. metodę na wnuczka, pracownika socjalnego, policjanta.
Uczestnicy spotkania mieli również okazję dowiedzieć się jak ochronić mieszkanie przed włamaniem.
Upowszechniono również wiedzę na temat numeru telefonu alarmowego 112.

W trakcie spotkania nie zabrakło również informacji na temat problematyki bezpieczeństwa osób jako uczestników ruchu drogowego.
Dzielnicowy przypomniał o obowiązku używania po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym elementów odblaskowych przez niechronionych uczestników ruchu, oraz o podstawowych zasadach poruszania się pieszych i rowerzystów po drogach.

Na zakończenie spotkania, dzielnicowy przekazał uczestnikom elementy odblaskowe oraz materiały informacyjne dotyczące programu profilaktycznego Bezpieczny Senior.

W ramach projektu Rodzina wolna od przemocy już wkrótce odbędą się kolejne spotkania profilaktyczne z mieszkańcami naszej gminy na które serdecznie zapraszamy.
Informacja o terminach spotkań zamieszczona będzie na naszej stronie internetowej

SPOTKANIE MIESZKAŃCÓW GMINY  Z DZIELNICOWYM   KOMISARIATU POLICJI W SŁOMNIKACH.SPOTKANIE MIESZKAŃCÓW GMINY  Z DZIELNICOWYM   KOMISARIATU POLICJI W SŁOMNIKACH.SPOTKANIE MIESZKAŃCÓW GMINY  Z DZIELNICOWYM   KOMISARIATU POLICJI W SŁOMNIKACH.
Zobacz także: archiwum "Aktualności" (archiwum)...