Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kocmyrzowie-Luborzycy

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kocmyrzowie-Luborzycy

Powrót

#SZCZEPIMYSIĘ - ZGŁOŚ SIĘ NA SZCZEPIENIE PRZECIWKO KORONAWIRUSOWI

Data publikacji: 2021-07-19

1. Informacje ogólne

 

Szczepionki przeciwko COVID-19 mają przyczynić się do zminimalizowania, a docelowo do wygaszenia epidemii wirusa.

Celem strategicznym jest osiągnięcie poziomu zaszczepienia społeczeństwa umożliwiającego zapanowania nad pandemią COVID-19 do końca 2021 roku, przy jednoczesnym zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa.

Proces szczepień jest oparty o zaproszenie (dokument e-skierowania) ważne 90 dni od dnia wystawienia. Skierowania są generowane automatycznie w systemie P1 w transzach zgodnych z kolejnością szczepień (dla określonych grup wiekowych, zawodowych itd.). Ponadto, lekarze mogą wystawić  dla pacjenta indywidualne  e-skierowanie (np.dla osoby nieposiadającej numeru PESEL,dla osoby,która nie mogła poddać się szczepieniu w okresie ważności pierwszego e-skierowania).

2. Sposoby rejestracji na szczepienie

 

Jest kilka możliwości rejestracji na szczepienie:

- Infolinia 989,

- SMS (o treści SzczepimySie) pod numer 664 908 556,

- e-rejestracja,

- rejestracja telefoniczna bezpośrednio w punkcie szczepień.

 

Zadzwoń na infolinię 989 Infolinia jest bezpłatna i całodobowa. Jeśli nie jesteś w stanie sam zadzwonić, poproś o pomoc rodzinę lub sąsiada. Przed połączeniem przygotuj Twój numer PESEL i kod pocztowy. Po połączeniu z konsultantem podaj swoje imię i nazwisko,PESEL i numer kontaktowy (opcjonalnie). Wybierz dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Po rozmowie na podany numer telefonu otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

 

Jeśli nie uda Ci się połączyć z konsultantem, zostaniesz przekierowany do automatycznej rejestracji. Automat zaproponuje Ci kilka opcji, wybierz „Chcę zapisać się na szczepienie”. Zostaniesz poproszony o podanie numeru PESEL i Twojego kodu pocztowego. Potem wybierzesz dla siebie dogodny termin na przyjęcie szczepionki przeciwko Covid-19.

Ważne! Dla każdego pacjenta, który nie otrzyma terminu po kontakcie z infolinią, konsultanci oddzwonią, gdy dostępne będą nowe terminy  szczepień.

 

Wyślij SMS

Z jednego numeru telefonu możesz zarejestrować tylko trzy osoby. Wyślij SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie.

System pokieruje Cię krok po kroku: najpierw zostaniesz poproszony o przekazanie numeru PESEL,a potem o przesłanie kodu pocztowego. System zaproponuje Ci najbliższy termin na szczepienie w punkcie położonym blisko Twojego miejsca zamieszkania. Jeśli ten termin nie będzie dla Ciebie dogodny , będziesz mógł wybrać inne daty. Po zarejestrowaniu, na dobę przed szczepieniem otrzymasz SMS przypominającego o terminie i miejscu wizyty. Koszt SMS – według taryfy operatora.

Ważne! Jeżeli w systemie rejestracji nie będzie wolnego terminu, do wszystkich osób, które wyślą SMS oddzwoni infolinia w chwili  uruchomienia nowych terminów szczepień.

 

Jak zarejestrować się poprzez SMS?

Z jednego numeru telefonu możesz zarejestrować tylko trzy osoby.

1.Wyślij SMS-a o treści SzczepimySie na numer 664 908 556 lub 880 333 333.

2.Powinieneś otrzymać SMS-a zwrotnego, w którym zostaniesz poproszony o numer PESEL.

3.Wpisz swój numer PESEL i odeślij SMS-a.

4.Zostaniesz poproszony o Twój kod pocztowy .Dzięki temu, zaproponujemy Ci najbliższy termin szczepienia w miejscu, w którym mieszkasz.

5.Wpisz kod pocztowy w formacie: 00222 lub 00-222.

6.Otrzymasz informację o:

a. najbliższym możliwym terminie szczepienia,

b. adresie placówki, w której to szczepienie ma być wykonane, a także

c. godzinie szczepienia.

7.Jeśli akceptujesz termin i miejsce, odpowiedź na tę wiadomość TAK.

8.Jeżeli odpowiedziałeś TAK, otrzymasz wiadomość, że wizyta została

umówiona. Dostaniesz SMS z przypomnieniem na dobę przed szczepieniem. W celu zmiany terminu szczepienia zadzwoń pod  numer 989.

9.Jeśli termin i lokalizacja i Ci nie odpowiada, odpowiedz NIE.

PAMIĘTAJ! Brak odpowiedzi w czasie 5 minut przerwie proces rejestracji!

10.Jeżeli odpowiedziałeś NIE, otrzymasz SMS-a z propozycją nowego

terminu, godziny oraz lokalizacji.

UWAGA! Jeżeli się pomylisz i wpiszesz błędny numer PESEL lub kod pocztowy , dostaniesz SMS-a z prośbą o poprawne wprowadzenie danych.

 

Skorzystaj z e-Rejestracji

 

e-Rejestracja dostępna jest na stronie  pacjent.gov.pl.

Pamiętaj, że możesz skorzystać z tego sposobu, jeśli masz Profil Zaufany .System zaproponuje Ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko  Twojego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Ci pasował albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście –

będzie taka możliwość. Wystarczy , że skorzystasz z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną dla Ciebie datę i lokalizację. Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS, a następnie ponownie przypomnimy Ci o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.

 

Zapisz się w punkcie szczepień

 

Do dyspozycji osób, które chcą skorzystać z darmowej szczepionki przeciwko Covid-19 jest blisko 6000 punktów szczepień w całym kraju. Także bezpośrednio w punkcie może zarejestrować się na szczepienie.

Mapa z lokalizacjami wszystkich punktów dostępna jest tutaj (strona gov .pl/szczepimysie).

 

 3.Miejsca w których mogę się zaszczepić

 

Obecnie szczepionkę można przyjąć w następujących

miejscach:  przychodnie POZ i inne stacjonarne placówki medyczne, szpitale tymczasowe, Punkty Szczepień Powszechnych, punkty drive thru, zakłady pracy

punkty  tymczasowe tworzone w miejscach często uczęszczanych przez mieszkańców lub turystów, w miejscu zamieszkania: poprzez wyjazdowe punkty szczepień, mobilne zespoły szczepień oraz Mobilne Jednostki Szczepień, prywatne gabinety profesjonalistów medycznych szczepiących jako Mobilne Jednostki Szczepień, apteki.

 

 4.Osoby uprawnione do szczepień

 

Obecnie szczepienia dostępne są dla wszystkich obywateli

od 12. roku życia

 

5.Szczepienia cudzoziemców:

 

Szczegółowe informacje w językach obcych na stronie:

https://www.gov.pl/web/szczepimysie/e-skierowanie-na-szczepienie-dla-cudzoziemcow

 

 

żródło:  http://senior.gov.pl

 

 


Zobacz także: archiwum "Aktualności" (archiwum)...