Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kocmyrzowie-Luborzycy

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kocmyrzowie-Luborzycy

Powrót

ZUS - E- WIZYTA W POLSKIM JĘZYKU MIGOWYM

Data publikacji: 2021-06-25

Szacuje się, że liczba osób głuchych w Polsce sięga około 500 tysięcy  a 900  tysięcy Polaków ma poważny uszczerbek słuchu.

Bariera komunikacyjna często uniemożliwia im samodzielne załatwianie spraw.

To właśnie z myślą o  tych osobach ZUS uruchomił w bieżącym roku  e-wizytę w Polskim Języku Migowym.

E-wizyta to wideorozmowa z ekspertem ZUS, która umożliwia załatwienie większości spraw bez konieczności wychodzenia z domu.

W ten sposób klienci ZUS mogą załatwić sprawy dotyczące emerytur i rent, zasiłków, kwestii związanych z prowadzeniem firmy czy potwierdzeniem profilu PUE.

 

Aby skorzystać z e- wizyty wystarczy mieć komputer z kamerą i mikrofonem lub smartfon. Aby zarezerwować e- wizytę, należy na stronie :  www.zus.pl/e-wizyta wybrać „Umów e-wizytę” a następnie kliknąć „Umów e-wizytę w języku migowym (PJM)” . W kolejnym kroku należy wskazać temat wideorozmowy oraz wybrać jej termin.

Należy dodać, że e-wizyty mogą również zarezerwować osoby niewidzące lub niedowidzące. Na stronie e- wizyt zastosowano kolory i kontrast między tłem a treścią zgodnie z zasadą dostępności.                                                                        Strona e-wizyt została także dostosowana do urządzeń czytających

Więcej o  e-wizycie w języku migowym (PJM) :

www.zus.pl/e-wizyta w zakładce E-wizyta w ZUS przez internet w polskim języku migowym

 

źródło: informator ZUS


Zobacz także: archiwum "Aktualności" (archiwum)...