Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kocmyrzowie-Luborzycy

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kocmyrzowie-Luborzycy

Powrót

SENIORZY Z KLUBU SENIOR+ NA WYCIECZCE W ZALIPIU I W SANDOMIERZU

Data publikacji: 2021-06-17

Ustalony dzień (16 czerwiec) i  godzina zbiórki (7.00 ), wstępnie opracowany przebieg wycieczki. Seniorzy zwarci i gotowi. Pod siedzibę Klubu Senior+ w Kocmyrzowie  podjeżdża bus, wsiadamy, zajmujemy miejsca i ruszamy w drogę.

Na pierwszy ogień jedziemy do Zalipia. Zalipie to niewielka miejscowość położona na Powiślu Dąbrowskim, nieopodal Tarnowa, w województwie małopolskim. Jest tutaj kolorowo, wiosennie i pogodnie. A to wszystko dzięki malowaniu domów w kwieciste wzory i kolory. Zalipie jest najbardziej kolorową wsią w Polsce.

Warto tutaj wspomnieć Panią Felicję Curyłową, która jest uważana za największą orędowniczkę projektu malowania chat. To ona organizowała coroczny konkurs na najpiękniejszy dom Zalipia. Konkurs, który rozsławił wieś na całą Polskę. Budynki malowane przez Panią Felicję w jej zagrodzie zyskały rozgłos jeszcze za życia malarki i stały się sporą atrakcją etnograficzną.

Oglądanie kolorowych chat przyniosło uczestnikom wycieczki sporo wzruszeń i zachwytów a warsztaty prowadzone przez malarki z Domu Malarek stały się dla Moich Seniorów kolejną inspiracją do twórczych prac w ogrodzie w Kocmyrzowie przy siedzibie naszego Klubu (ale o tym wkrótce napiszę Państwu więcej).

Kolejny etap naszej podróży to Sandomierz, który obecnie wielu z nas kojarzy się z księdzem Mateuszem (och ...ten przystojny Artur Żmijewski) . 

Sandomierz - miasto w województwie świętokrzyskim, w powiecie sandomierskim, położone nad Wisłą, na siedmiu wzgórzach (stąd nazywane czasem „małym Rzymem”). Odwiedzamy podziemną trasę turystyczną , katedrę, spacerujemy wąskimi uliczkami miasta, podziwiamy jakże piękną, kolorową roślinność przy Bulwarach Wiślanych.

Niestety  – wszystko  co dobre, szybko się kończy. Pora wracać do domu.

Droga powrotna  minęła nam błyskawicznie. Seniorzy po całym dniu aktywności z przyjemnością usiedli na swoich miejscach i z nostalgią spoglądali na mijające za oknem busa widoczki.

I jak to Moi Seniorzy -  pomimo zmęczenia podróżą planowali już kolejne dni w naszym Klubie Seniora.

Seniorze – przyjdź, zobacz, dołącz   - zapraszamy do nas.

Kierownik Klubu Senior+

Magdalena Tańska

na zdjęciu znajduje się trzech mężczyznzdjęcie przedstawia tablicę z napisem Izba Regionalna Pamiątkina zdjęciu znajdują się kobiety i mężczyźni siedzący przy stole i kolorujący farbami obrazki z motywem kwiatówzdjęcie przedstawia izbę, w której stoi piec, komoda, łóżko z poduszkami, na ścianach wiszą obrazyzdjęcie przedstawia izbę, w której stoi piec, dwa naczynia, stół, stołek a na nim umieszczone jest wiadro, ściany przyozdobione są folkowymi wzoramizdjęcie przedstawia kobiety siedzące przy stole, na którym znajdują się talerze i sztućcezdjęcie przedstawia katedrę na wzgórzu, schody do niej prowadzące i kobietę zdjęcie przedstawia studnię przyozdobioną folkowymi wzorami, a za nią znajduje się chatazdjęcie przedstawia biały kredens przyozdobiony folkowymi wzoramizdjecie przedstawia zielona komodę przyozdobiona folkowymi wzoramizdjęcie przedstawia figurkę psa i budę z tyłu znajduje się kawałek chaty, przedmioty ozdobione są folkowym wzoremzdjecie przedstawia figurke psa, budę i kawałek chaty przyozdobionej folkowymi wzoramizdjęcie przedstawia podziemna trasę turystycznązielony płot ozdobiony folkowym wzoremzdjęcie przedstawia obrazek z kwiatami pomalowany przez uczestnika wycieczki
Zobacz także: archiwum "Aktualności" (archiwum)...