Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kocmyrzowie-Luborzycy

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kocmyrzowie-Luborzycy

Powrót

POZYTYWNE ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU - ŚWIĄTECZNA POMOC DLA OSÓB POTRZEBUJĄCYCH

Data publikacji: 2021-03-25

Informujemy, że w dniu dzisiejszym został rozstrzygnięty ogłoszony przez Wojewodę Małopolskiego konkurs dla organizacji pozarządowych pod nazwą  „Wsparcie realizacji zadania publicznego z zakresu pomocy społecznej, w tym pomocy rodzinom i osobom w trudnej sytuacji oraz wyrównywania szans tych rodzin i osób”

 

Złożony  przez Stowarzyszenie „Gmina Aktywna +” we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Kocmyrzowie - Luborzycy wniosek konkursowy, na pomoc osobom potrzebującym  w  czasie nadchodzącego okresu wielkanocnego, został pozytywnie rozpatrzony.

Projekt pod nazwą „ Świąteczne paczki niosące dobro” zyskał uznanie komisji konkursowej, czego efektem jest przyznanie  ze środków Wojewody Małopolskiego kwoty: 6 300 zł  , na realizację zadania.

 

Ponieważ z uwagi na obostrzenia sanitarne , nie będziemy mogli wspólnie zasiąść do Wielkanocnej Święconki , osoby potrzebujące wsparcia  otrzymają w formie cateringu potrawy świąteczne, które zostaną przez Stowarzyszenie „Gmina Aktywna +” oraz pracowników socjalnych Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej rozwiezione bezpośrednio do domów tych osób.

Zostanie również przygotowanych kilkadziesiąt koszyczków wielkanocnych z artykułami żywnościowymi, które też dowieziemy potrzebującym.

 

Ze względu na  trudny czas pandemii i wynikające z niej  ograniczenia  a także mając na uwadze  ilość  osób wymagających wsparcia, pomoc świąteczna zostanie rozłożona na  najbliższe 3 tygodnie.


Zobacz także: archiwum "Aktualności" (archiwum)...