Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kocmyrzowie-Luborzycy

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kocmyrzowie-Luborzycy

Powrót

WNIOSEK O „500+” NA NOWY OKRES ZASIŁKOWY

Data publikacji: 2021-02-01

Informujemy, że  od dzisiaj tj. od 1 lutego można składać wnioski o świadczenie wychowawcze 500+ na nowy okres zasiłkowy   WYŁĄCZNIE  W WERSJI  ELEKTRONICZNEJ !

Uwaga!

WNIOSKI  W  WERSJI  PAPIEROWEJ PRZYJMOWANE BĘDĄ DOPIERO

OD 1 KWIETNIA !

Przypominamy, że warunkiem terminowej wypłaty świadczenia jest złożenie

 

PRAWIDŁOWO WYPEŁNIONEGO   FORMULARZA  WNIOSKU !

 

Od 2021 r. prawo do świadczenia „500+” będzie ustalane na okres od 1 czerwca do 31 maja następnego roku kalendarzowego.

 

Terminy wypłat świadczenia „500+”

Złożenie kompletnego i prawidłowo wypełnionego wniosku o świadczenie wychowawcze na kolejny okres w terminie do 30 kwietnia oznacza przyznanie oraz wypłatę świadczenia za czerwiec maksymalnie do 30 czerwca tego roku.

W przypadku kompletnych i prawidłowo wypełnionych wniosków złożonych w okresie od 1 do 31 maja danego roku, ustalenie prawa oraz wypłata przyznanego świadczenia z wyrównaniem od czerwca nastąpi nie później niż do 31 lipca tego roku.

Jeżeli osoba ubiegająca się o świadczenie wychowawcze złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami w okresie od 1 czerwca do 30 czerwca danego roku, ustalenie oraz wypłata przyznanego świadczenia z wyrównaniem od czerwca nastąpi nie później niż do dnia 31 sierpnia tego roku.

Uwaga! Złożenie wniosku później, czyli po 30 czerwca, oznacza, że prawo do świadczenia wychowawczego zostanie ustalone, a świadczenie wypłacone od miesiąca złożenia wniosku. Tylko złożenie wniosku do końca czerwca 2021 r. gwarantuje, że świadczenie wychowawcze zostanie wypłacone z wyrównaniem od 1 czerwca.

 

 

 

 


Zobacz także: archiwum "Aktualności" (archiwum)...