Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kocmyrzowie-Luborzycy

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kocmyrzowie-Luborzycy

Powrót

NIE MOGĄ PRZYJŚĆ NA WIGILIĘ – WIGILIA PRZYJDZIE DO NICH MIĘDZYPOKOLENIOWE SPOTKANIE WIGILIJNE W NOWEJ FORMULE

Data publikacji: 2020-12-04

Okres świąt – to czas w którym nikt potrzebujący nie powinien zostać bez pomocy.

Dlatego też nawet  nie braliśmy pod uwagę ,że organizowane w naszej gminie od kilku lat  Międzypokoleniowe Spotkanie Wigilijne  nie  odbędzie się .

I udało się!

Spotkanie się odbędzie, choć z uwagi na epidemię koronawirusa  będzie w zupełnie innej formule.

Ponieważ z uwagi na obostrzenia sanitarne, nie będziemy mogli wspólnie zasiąść do wigilijnego stołu , osoby potrzebujące wsparcia  otrzymają w formie cateringu potrawy świąteczne, które zostaną przez Stowarzyszenie Gmina Aktywna + oraz pracowników socjalnych Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej rozwiezione bezpośrednio do domów tych osób.

Zostanie również przygotowanych kilkadziesiąt paczek świątecznych z artykułami żywnościowymi, które też dowieziemy potrzebującym.

 

Do każdej paczki zostaną dołączone życzenia świąteczne, jako znak naszej pamięci i życzliwości dla tych, którym w życiu jest czasami znacznie trudniej niż nam.

Chcemy, aby Święta były czasem radości dla wszystkich mieszkańców naszej gminy.

Cale przedsięwzięcie uda się zorganizować, dzięki temu, że „Zadanie publiczne z zakresu pomocy społecznej pod nazwą „Integracyjna wieczerza wigilijna dla osób  ubogich, samotnych ,niepełnosprawnych  w podeszłym wieku, wykluczonych społecznie pod nazwą  Międzypokoleniowa Wieczerza Wigilijna” , realizowane przez Stowarzyszenie Gmina Aktywna + przy współpracy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, zostało dofinansowane ze środków Wojewody Małopolskiego”.

----
Zobacz także: archiwum "Aktualności" (archiwum)...